ARKASI GELMEZ DERTLERİMİN…

ARKASI GELMEZ DERTLERİMİN…

Bıktım illallah.. bize de birgün kader güler, güler inşallah. Ya da Nevizade gecelerini söylemek lazım. lamı cimi yok, bu sene kabul edelim “Mayıslar bizim” olmayacak, olması da mümkün değil zaten.

Erzurumspor’u 1-0 yendiğimizden beri, içerde (Bursaspor, Fenerbahçe, Konyaspor, Rizespor) kazanamıyoruz. En büyük özelliğimiz olan iç saha hegamonyamız maalesef bitti. Zaten deplasmanlarda hep var bir sıkıntı, nasıl şampiyon olacak bu takım, merak ediyorum gerçekten!. Rizespor’a (lig sonuncusu)2-0’i buluyorsun, tipik bir Fenerbahçe maçı kopyası izliyorsun. 2-2’ye geliyor ama Rize’nin son 5 dakikada kaçırdıkları inanılmaz. Kısa ve net, gençlerine (Celil ve Yunus gibi) güvenmeyen bir hoca ile “arkası da gelmez dertlerimizin”..

Emre Akbaba sakatlandığından beri, üstüne bir de Belhanda, takım resmen başsız koşan danalara döndü. Bugün Feghouli orta sahada 60 dakika çok iyi işler yaptı, keza Selçuk da ve SP.olarak oraya kaydırılan Mariano. Ama yoruldular ve resmen bittiler. Eren, Onyekuru ve Garry’nin top tutamamadaki Oscarlık performansları da buna eklenince, Umar Aminu başta olmak üzere, vasat Rize’yi Rize Madrid yaptık!. Hem de 0-2 geride olan takımı..

Ve maşallah, herkesin gördüğü bu tükenmiş orta sahaya Celil gibi, Yunus gibi genç ve mücadele gücü yüksek, aç çocukları alıp skoru garantileyeceğine KENAR YÖNETİM’imiz, abidik gübudik değişikliklerle maçı resmen hediye ettiler. Akıllar hala Aydınus’un verdikleri, Göcek’in görmek istemediğinde, belli bu. Zaten niyet bize olsa 90+2’de herşeye rağmen Linnes’e o sert omuza penaltıyı çalabilirlerdi.

Şimdiden sonra, kulüpler birliği denen (yazdığı bildiriye imza bile atamayan) bir oluşumda olmayacağımıza göre, 17’ye 1 kaldığımız ortadayken, yapılacak en makul şey gencecik çocuklarımızı parlatmak, pişirmek. Bugün GS TV’de U-21’lerin maçında ÇEKDAR diye bir çocuk izledim, sanki Alex De Souza. Mustafa Kapı, Recep, Atalay, Gökay..Bu çocuklarda hayat var sayın TERİM. Tek yapmamız gereken cesaret ki, o da sizde fazlasıyla var sayın hocam. Bu arada burdan Ünal Karaman ‘ (Hüseyin, Batuhan, Uğurcan ) gibi gençlerin arkasında durduğu için teşekkürler, tebrikler.

Salı Porto, Cumartesi’ye Başakşehir deplasmanı. Avrupa ve Türkiye’de “tamam mı devam mı” maçları. Açıkçası zaten her haftasonumuz zehir oluyor, ben de daha fazla moralinizi bozup, sizi derin düşüncelere itmeyeyim.

Kalın sağlıcakla…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com