https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ANKARA’DA NEFESLER TUTULDU..

Okunması Gerekenler

Her yarış sezonunun son ekimi, CUMHURİYET ve CUMHURBAŞKANLIĞI koşusu ile bir nevi SEZONA VEDA anlamı taşır. Bu yıl da 77.kez düzenlenecek 2 büyük klasikle bir anlamda tatile gireceğiz.

*** 6.KOŞU GR.1 CUMHURBAŞKANLIĞI KOŞUSU

700 BİN TL birincilik ikramiyeli. 2400 ÇİM pistte yapılacak bu klasikte, 2013 yılında bu yarışı kazanan FLY BY ME, 2014 yılı GAZİ galibi BLAZE TO WIN başta olmak üzere 17 sınıf ingiliz şampiyonluk için mücadele verecek.

Kuvvetle muhtemel ağır çimde koşulacak bu yarışta; CİHANIM / ENYALİOS / GALİPHAN / PERFECT WARRIOR / KOPENHAG / ŞANZATÜ / TEMELHAN / SWEET BREW / BAYBAŞKAN / BULDUM BAK / BÜYÜKAĞA / GÜNGÖR BABA / HOŞLİ / ZEAOULUS LINE ve TATVAN İNCİSİ mücadele edecek.
Selim Kaya’nın tercihiyle BULDUM BAK ön plana çıksa da, öyle bir yarış ki açıkçası KİM KAZANIRSA şaşırılmaması gerekir !

*** 7.KOŞU CUMHURİYET KOŞUSU 16.45

Tam 15 safkan arap atının 1600 metre ÇİM pistte ki .sezonun en önemli klasiğinde FENERBAHÇE-GALATASARAY derbisinden 2 saat evvel, KARAUZUM-CANKARDEŞLER kapışması ve en büyük kim sorusunun cevabı yanıt bulacak..

Bu sezonun 11’de 11 yapan muazzam atı CANKARDEŞLER ile şimdiye kadar sahibine 7 trilyon kazandıran KARAUZUM’un soluk soluğa kapışması nefesleri kesecek.

ABUS / BABA MEVLÜT / BAŞ ŞEKLAVİ / BAYDARŞAH / BESLENEY / EMBİRHAN / KIŞLALI / TOZAN / MERİH / REİS BABA / TAYFUNER / ULUER / UÇAN ise diğer iştirakçiler..

Bizim görüşümüz CANKARDEŞLER’in GALA GECESİ olacağı şeklinde…

 

*** 8.KOŞU / NECİP FAZIL KISAKÜREK KOŞUSU 17.15

3 YAŞLI ARAP TAYLARININ AZİZİYE / HATAY  / ÇANAKKALE ZAFERİ ve HARALAR koşusuyla beraber en önemli yarışlarından olan NECİP FAZIL KISAKÜREK koşusuna bu yıl 6 tay kayıt yaptırdı. IŞIKNAT / KIRDENİZ / SAKARBAŞI / SERHANTAY / VEYSİAĞA / YAHŞİHAN

 Geçen Pazar sentetikteki olağanüstü birinciliği ile SAKARBAŞI burayı vurur düşüncesindeyiz. İdaresi zor olsada şampiyonluğuna tek laf edilmeyecek KIRDENİZ başta olmak üzere, SERHANTAY ile YAHŞİHAN hata kollar.
Herkese iyi pazarlar dilerken, TJK ANKARA 75.YIL HİPODROMU’na tüm yarışseverleri bekleriz…

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular