https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ANATOMİSİ GEREĞİ

Okunması Gerekenler

ANATOMİSİ GEREĞİ

Anatomisi gereği bir iki saniyeden daha uzunca bir müddet dik pozisyonda duramayan, durmak istediğinde ise başını gövdesiyle beraber her iki yanına doğru hareket etmek zorunda kalan yılan hayvanının üflemeli çalgının karşısında bir sağa bir sağa bir sola ritmik bir şekilde hareket ettiğini görenler dans ettiğini zannederler. Oysa yılan sağırdır.

– Ne müziği, ne dansı?

Bir futbol takımının oyuncularını da bir ileri bir geri hababam koşturmakta olduğunu görenler de futbol oynadıklarını sanabilirler ama bu  çok büyük bir sanrıdır, tıpkı Fenerbahçe futbol takımının futbol oynadığının sanılması gibi. Anatomisi gereği bu takım futbol oynayamaz.. Oynar da, aha böyle oynar, ne dikine oynar, ne yanlamasına oynar, ne hücum futbolu oynar ne de defans oynar.. Deplasmanda da kazanamaz. Kazanırsa da tesadüfen kazanır.

 

Olayın teknik kısmı hakkında sadece basit bir örnek vereyim, meşhur bir mevki var ya hani? On numaralı pozisyon diye bahsi geçer taraftarlar arasında, bu takımın on numarası da Mehmet Ekici, Mehmet Ekici oynamadığında en basit görülen deplasmanlarda dahi bu takımın orta sahası iki pası üst üste yapamıyor. Bahsettiğimiz kişi de Mehmet Ekici, duyan da sanır ki, Alex de Souza’dan falan bahsediyoruz. Üstelik de Fenerbahçe orta sahası için kalitesi tartışmalı bir isim Ekici, bi Sosa bulsaydın çok işi çözecektin, Benzia adlı futbol soytarısını kapıp geliyorsun, yetmiyor Slovenya’nın Salih Uçan’ını alıp geliyorsun. Haa iyi ki de elinde Ekici var, o da ayrı bir konu.

Orta sahanda futbolun iki yönünü oynayan bir tek oyuncun yok yani, futbolun iki yönünü birden oynayabilen ne bekin var ne kanat forvetin, defans göbeğin zaten Allahlık, o kadar transfer yapıyorsun isabet kaydedemiyorsun, bir o kadar daha transfer yapıyorsun yine isabet kaydedemiyorsun çünkü sadece çöp topluyorsun.

 

Orada Comolli olduğu sürece de transferde isabet kaydedemezsin, niye? Anatomi gereği!.

 

Dedim ya anatomisi gereği bu takım futbol oynayamaz diye anatomisi gereği Ersun Yanal da bu takımı bir tık ileri taşıyamaz.. Galatasaray’ın önüne taş koyduk diye mutlu olan adamla bir halt olmaz, şimdiden belirteyim seneye de bir halt olmaz, onun da anatomisi bozulmuş. Büyük hayal kırıklığı benim adıma..

 

Taraftar lafıyla hareket eden, taraftara şirin görünmek için elinden geleni yapan bay vizyona inancımı yitireli çok oldu, Fenerbahçe Spor Kulübü bu kadar başarısız bir başkan görmedi.. Tarihin en kötü Fenerbahçe’si diye tutturmuşlar, gidiyor. Sanki rakipler çok iyi, hepsi kötü günler geçiriyor ama hiç biri düşme potasında değil.. Bu hafta Fenerbahçe’nin hangi takımla oynadığını bilmeyen yöneticiler var diye dedikodular geliyor kulağımıza, bu şekilde golf kulübü bile yönetilmez. Anatomisi gereği bu yönetimin bu takımı küme düşürmesi lazım, sahadaki rezil oyun da tam olarak bunu gösteriyor ama camia çok büyük, anatomisi gereği bu camia küme düşmez ama bir kaç sene de Fener’den bir halt olmaz.

 

Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanır derler, Ali Koç bu camiayı perişan etti, hem de para harcayarak ve borcu da biraz daha büyüterek.. Bu yönetimden umutlu olanlar müziğin sesini duyuyor olabilir, bize deli diyor da olabilirler, orasını bilemem, herkes deli gibi seviyor, bunu bilirim, bunu söylerim, bu ülkede başka bir örneği de yok bu sevginin..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular