https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AMERİKA AÇIK ‘US OPEN’ BAYANLAR 4.TUR (DEVAM)

Okunması Gerekenler

eminnÇeyrek finalde Serena Williams-Flavia Pennetta eşleşmesi bizi bekliyor olacak.

Günün ilk maçında Flavia Pennetta Casey Dellaqua karşısında birbirinden farklı 2 set oynadı. İlk sette Dellaqua 21 basit hatasına rağmen setin sonuna kadar setin içinde kaldı.7-5 ile kaybettiği bu setten sonra oyunu biraz daha düştü ve sakinliğiyle dikkat çeken Pennetta bu sezonki 2. Grand Slam çeyrek finaline çıktı. Pennetta maç boyunca harika kısa toplar bıraktı. Önemli puanlardaki sakinliği dikkat çekti.Maç genelinde iyi oynayarak maçı kazandı.

– Djokovic-Kohlschreiber maçıyla aynı saate denk geldiği için bakmaya çok fırsat bulamadığım Serena Williams-Kaia Kanepi maçından sürpriz çıkmadı.Williams 4. tur maçında da set kaybetmeden yoluna devam ediyor.2 setin başında da durumlar dengedeydi ancak servis kırmayı bulduktan sonra Williams için herşey biraz daha kolay oldu.İki seti de 6-3 kazanarak çeyrek finale çıktı.

Diğer çeyrek final eşleşmesi Victoria Azarenka-Ekaterina Makarova arasında oluştu.

– Murray-Tsonga maçıyla aynı saate denk gelmesi dolayısıyla yine pek fazla ilgilenemediğim maçta Eugenie Bouchard bu yılki diğer Grand Slam’lerinin aksine bu sefer çeyrek final bile göremeden elendi.Şu ana kadarki oyunu ile belkide en iyi Grand Slam’ini çıkarak Ekaterina Makarova maçın büyük kısmında kontrolü elinde tuttu. Genie’nin de değerlendiremediği birçok servis kırma fırsatının yardımıyla ilk seti tie-break ile kazandı. Genie ise 2. 3. ve 4. turda oynadığı tüm tie-breakleri kaybetmiş oldu. İkinci sette hava şartları sebebiyle biraz sorun yaşayan Genie bir ara doktorunu isteyip tansiyonuna baktı. Yine servis kırma puanlarında düşük yüzdeyle hareket etmesiyle birlikte seti 6-4 kaybetti.

– Günün bayanlardaki son maçında Victoria Azarenka genç Alexandra Krunic ile karşılaştı. İlk sette oldukça düşük bir tempo ve kötü bir tenis kalitesi vardı. Çok sayıda basit hata ve kötü servisler gördük. 2 oyuncu da maça pek girebilmiş değillerdi. Biraz daha iyi gözüken Krunic ilk seti 6-4 ile kazandı.2. ve 3. sette servisleri büyük ölçüde yükselen, winner sayısını arttıran Vika bulduğu birçok servis kırma puanından birkaçını değerlendirerek 2 seti de 6-4 ile hanesine yazdırdı ve çeyrek finale çıktı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

emin.kazdaloglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular