https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AKKAŞLI VE AKSAKALLI MANUCHAR’DAN SEVGİLERLE

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYAN3. Maçtan daha kalabalık ve daha coşkulu bir taraftar önünde başladı maç,  Chuck Davis sahadaydı Banvit cephesinde.
Banvit maça müthiş başladı. Ilk 5 dakikaki TV molasında  6-13 Banvit öndeydi. Galatasaray cephesinde tüm sayılar Ersin Dağlı’dan geldi. Sonra Cimbom 11-0 lık bir seri ile hoop dedi. Ve 17-13 oldu.
Ilk çeyrek 18-20 Banvit lehine sonuçlandı.  Banvit de bi 10-0 yapınca,  bir de  Kabasakal artık ben  Kabızlık çekiyorum beni gonderin deyince hatta bir de bomboş turnikeyi kaçırinca Ergin Ataman 20-28 iken 15′ dakikada mola almak zorunda kaldı. 17. Dakikada işler Galatasaray LH adına işler iyice çığırindan çıkınca Ergin Ataman 2 dakika içinde skor 22-32 iken bir mola daha almak zorunda kaldı. Molada tek söylenen sanki Carlos çık artık sahneye dendi. Carlos 24. Saniye üçlüğü ile çıktı.
ergin atamanAma Banvit çok hızlı reaksiyonlar verdi. Özellikle Cevher’in ve Erkan Veyseloglu’nun son saniyede Bandırma Vapurundan attığı üçlükler ilk yarının 28-42 Banvit lehine sona ermesini sağladı.  Ilk yarıda Carlos Arroyo 8 , Ersin 7 sayı, Banvit cephesinde ise Cevher 3 tane üçlük ile 9, chuck davis 8 sayı.  Erkan Veyseloglu 7 sayı attı.
Felaket geçen 2. Çeyrekte Galatasaray sadece 10 sayı atabildi, Seri acaba 5. Maça mı kalacak paniği takımda hakimdi, Kabasakal Malik’de bu salonda son kez oynuyor muyum, seyircide de Avrupa’nın dışında mı kalırız paniği devre arasında hakimdi. Zoran ve  Rowland sıfır sayı ile kapattı devreyi.
2. Yarı Akkaş Manuchar’ın 6 sayısı ile başladı.  Itoudis erken mola almak zorunda kaldı. 23’de ve skor 34-42 iken.
27. Dakikada Akkaş Delirince Cimbom uzun bir aradan sonra 48-47 one geçti. 29.da durum 51-51 oldu. Fakat Sammy Mejia Cimbomun önde bitirmesine izin vermedi. 53-51 Banvit onde girdi son periyoda. Akkaş Manuchar bu çeyrek 14 toplamda 17 sayı attı,  3. Çeyrek itibari ile.Cevher ise 4 de 4 yaptı 3 sayılık atışları.Bu arada Ersin Dağlı’dan tonlarca ribaund ve acaip savunma geldi.
4. Çeyrek ne mi oldu? Bu sefer de seyirci delirdi top kaptı , topa baskı yaptı , üçlük attı ve 34’de 10-0 lık seri ile durum 61-53 oldu. Sonra bir de Carlos’un üçlüğü 13-0 seriye devam dedi Cim bom,  Kabasakal da sayı atınca bir acaiplik olacağı belliydi. 15-0 yani!  Kabasakal’ın sayısı Banvite one minute dedirtti. 7-0 geldi. 37.de 66-60 oldu.Ataman mola almak zorunda kaldı bu kez.
Bundan sonra Günün Yıldızları Akkaş  Manuchar ve Carlos soğuttu oyunu ve 19 Manuchar , 18 Carlos attı. Maç 73-66 bitti. Ve Cim bom finalde. Tek bir kişi söyle derseniz 3. Ceyrek 14 sayı atıp seyirciyi de gaza getiren ak sakallı dede Akkaş Manuchar derim.
Rowland yorgun, Chuck Davis yüzde 30’uyla oynadı.Biraz Cevher direndi, Simmons çok erken 5 faul aldı.
Ermal Kuqo,  2 yarı biraz unutuldu sanki,  Itoudis’ i ilk kez bu kadar çaresiz gördüm,  maçın özeti , maçtan sonra Carlos’un seyircileri dakikalarca alkışlamasiydi. Seyircinin de  Akkaş  Manuchar Markoshvili’yi.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular