https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AH ŞU SANTRAFOR!

Okunması Gerekenler

AH ŞU SANTRAFOR!

kaybederse havlu atacağı, kazanırsa puan farkını beşe indireceği maç 1-1 berabere bitti.

Galatasaray özellikle ilk yarıda topa daha fazla sahip olarak daha üstün oynadı. İlk 15 dakika topa sahip olma oranı %80 gibiydi herhalde. Muslera’nın seyrettiği topta çok gereksiz bir gol yediler ama bu gol oyun anlayışını fazla etkilemedi. Prese ve topa sahip olmaya devam edince çok geç kalmadan gelen penaltı golü ile beraberlik sağlandı. Nasıl olduysa bu sefer verilen penaltı VAR ile iptal edilmedi. Şaşırdım açıkçası!

İkinci yarı yine gereksiz ve anlaşılmaz şekilde sakatlanan Rodirgues’in yerine Selçuk girdi. Eren ile zaten 10 kişi oynarken bir de Selçuk eklenince takım resmen 9 kişi kaldı. Artık lütfen şu Selçuk’tan medet ummayın, ne fizik, ne taktik ne de mantık olarak mümkünatı yookk, olmaz… İlla Rodrigues çıkacaksa, ya Linnes’i ya da Yunus’u al. Selçuk ne? Ümit Davala kendisi girse daha iyi oynar.

İkinci yarı Başakşehir daha fazla pozisyona girdi. Bunda Galatasaray’ın Porto maçından dolayı yorgunluğu etkili oldu. Son dakikalarda Başakşehir de atabilirdi, Galatasaray da. Adam gibi bir santrafor olsa böyle iyi oynan maçlarda ne yapar yapar golü bulurdu. Ah şu Gomis’in gitmesi, yerine kimsenin gelmemesi, Eren’e muhtaç olmak… İşte puan farkının özeti..

Galatasaray gerçekten iyi oynadı. Feghouli bu formunu devam ettirirse tek başına aldıracağı maçlar olacaktır. Kaybedilse lig artık bitti noktasına gelebilirdi, kazanamadı ama kaybetmemesi, umutları sonraki haftalara bıraktı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular