5,..8,..11.. (BEŞ-SEKİZ-ONBİR)

5,..8,..11.. (BEŞ-SEKİZ-ONBİR)

Bu stad, yani Başakşehir Fatih Terim stadı son yıllarda özellikle “pek iyi” hatıralarımızın olmadığı bir stad .Hemen bir hafızaları tazeleyelim. Prandelli ile 0-4,Tudor’la 0-4 ve yine Tudor’la 1-5.. Kısacası hep hezimet. Açıkçası son paramızla bahis yapacağımız bu mekanda son 3 yılda hep don gömlek kalmışız yani. Puan farkı 8, yenilsek iki basamaklı 11, kazansak elimizin parmağı kadar 5.. Sırat köprüsü bir maç kısacası.

Hafta içi müthiş bir 2.devre performansı Porto önünde, cezaların %90’inin takıma dönüşü ve en önemlisi, “finallerin ve bu tip maçların takımı apoleti, G.Saray ruhu en büyük anektodlarımız maç önünde.. TERİM 200.galibiyet peşinde, bu da ayrı motive unsuru. Ama var bir garabet, kazanamıyorduk ve yine kazanamadık maalesef. Ama bu kez 1-1’lik skorla ve devre arası takviyeler umuduyla erteliyoruz umutları bir başka bahara..

Eyyam yapmadan maç yöneten iki üç hakemden biri olunca, Ümit Öztürk hoca gibi mesela.. ohh dedik, hatasız, mükemmele yakın bir maç yönetti. Penaltı çaldı,VAR odasında da bir başka eyyamsız oturunca, iptal çıkmadı alışıla gelenin aksine!. Dediğim bu, bu ülkede bu gencecik adamlar yönetsin maçları.

Maç başladı, yine saçma sapan bir gol yedik ve 0-1’e geldi oyun. Aslında bu golle tercihlerimiz de değişti. Onyekuru sağa geçti ve oyun iki kanattaki canlılıkla bize döndü. N’diaye’nin yoktan var ettiği penaltı ve Eren’le 1-1. Sonrası son iki üç haftadır yaptığımız “yüksek tempo, son 30 dk yokları oynama planından vazgeçiş, daha rölantı bir futbol”. Yeri gelmişken bu FEGHOULI takıntısı yüzünden Terim’e eminim sizin de ettiğiniz sitemlere. Bu gece yine “bence” iyi oynadı. Kazanamıyorsak kaybetmemeliydik, öyle de oldu. Hiç olmadı tesellimiz makas açılmadı,8’de kaldı. Tabii ki Eren ve Onyekuru vuruş yeteneği iyi topçular olsa başka şeyler de yazıyor olabilirdim.

Salı kupa rövanşı, C.tesi flaş takım Sivasspor’la çok ızdıraplı geçen 1.perdeyi kapatacagiz. Tesellimiz yakalanacak 3-5 maçlık bir seriyle umudun hala devam edecek olması. Diğeri ise devre arası operasyonları ve de en önemlisi Manchester City ile varılan, “oynatmadığını bana ver” antlaşması. Kısacası bir yerde G.saray’ın adı geçiyorsa, umut hep vardır.

Kalın sağlıcakla..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com