https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ADAMSIN AND THANK YOU SALUTE

Okunması Gerekenler

Adamsin and Thank You Salute

Bugün Ekpe Udoh Twitter’da paylaştı.. Ne kadar basit ama içten.. Aziz Başkan’ın yaptığı her şeyin kıymetini bilen anlatan ifadeler. Tamamı ise:

 

“S/O my guy Mr. Aziz Yildirim for what he has done for Fenerbahce and Turkish Sports over the past couple decades!!! Adamsin and Thank You Salute”

 

Bir efsane seçim tamamlandı. Büyük bir devir bitti. Yeni umutlara açıldı Fenerliler Ali Koç başkanlığında, aynı yıllar once her başkan seçildiğinde açıldıkları gibi. Önce öyle laga luga etmeden, ezilmeden seçim gerçekleri:

 

21.350 oy kabul edildi.. Bu rakam 2018 yılı nüfus sayımına göre dünyadaki 15 ülkeden fazladır.

Çok demokratik seçim yapıldı.

Hiç kavga çıkmadı.

Tüm konuşma yapanlar çatır çatır, sıfır küfürler görüşlerini ve tenkitlerini paylaştılar.

İddalara başkan adayları, terbiye sınırlarında, çok ciddi cevaplar verdi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, 75 yaşın verdiği olgunlukla, yerinde müdahaleleri ile tüm sürecin demokratik yürümesini sağladı.

 

Şimdi 6 madde ile her Fenerbahçeli övünür. Övünmekte hakkıdır. Kolay değil bu işler. Ben oy kullanmaya gittiğimde anladım olayın büyüklüğünü.. Bu başarı tek başına Aziz Başkanındır. Büyüklüğünün göstergelerinden sadece birisidir. Çekemeyenler kıskanın ve çatlayın.

 

Şimdi gelelim sonuca, Ali Koç büyük farkla kazandı. Bunun altında yatan çeşitli nedenler var:

 

Kurumsallığı getireceğini net belirtti.

Avrupa kriterlerine göre bir yapı kuracağını ve mali olarak doğru ilerlemenin yolunun 2 yıl boyunca sıkı disiplin içersinde olacağını belirtti.

Ben değil, birlikte yapacağız dedi.

Kaç yıldır eski yönetim tarafından basılmayan, Atatürk klübü olduğumuzu net belirtti.

Tekrar eski ruh ile şampiyon olmak istiyorum. Maçlara gelip keyifli futbol izlemek ve kazanmak istiyorum dedi.

Bir taraftar olduğunu ve bu işleri tüm taraftarın katılımıyla yapacağını net belirtti.

Dava konusunda olabilecek en ufak negative söylemin sonuna kadar takipçisi ve kavgacısı olacağını belirtti ve teşekkür konuşmasında taraftardan bir negative sonuç çıkması durumunda sokağa çıkmamız gerektiğini net ortaya koydu.

 

Şimdi dikkat.. Yukarıda hiç para vereceğini söylemedim.. Çünkü para yüzünden seçilmedi Ali Koç. Aziz Başkan 150M Euro koyacağını zaten söyledi son kurşun olarak. Para dert değildir Fenerbahçe’de. Bizler öyle vefa, cefa diye takılmayız. Haydi herkes forma alsın denilir alınır. O kadar, para bulunur.

 

Seçim sonrası Aziz Başkanın erken ayrılmasına çok üzüldüm. Yakışmadı. Beklenen hareket denildi ama ben beklemiyordum. Onun sayesinde tanıdığımız Ali Koç’u o kucaklamalıydı. Yakışmadı. Ali Koç onu tüm kudreti ile kucakladı.

 

Bu seçim Fenerbahçe için çok önemli adımdır. Taraftar, Aziz Yıldırım sayesinde, tavır değişikliğine gitmiştir. Ve yenilirsekte artık eski zihniyeti istemiyoruz demiştir. Net mesaj budur. Ne Aziz Başkan kötüdür, ne Ali Koç iyidir.  Bırakın Ali Koç su içti, zengin adamdan devrimci mi olur bayat söylemlerini. Adam gibi bir başkanı bıraktık, adam gibi bir başkanı seçtik.

 

Kredimizi Ali Koç için açtık. Bekliyoruz, güveniyoruz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular