ABCSPOR YAZARLARINDAN DEV DERBİ TAHMİNLERİ

Okunması Gerekenler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

*** ALP ERALP

Fenerbahçe galibiyeti yakalayınca Pereira üzerine yatar gereksizce ama beceremez, skor 1-1 olur, son dakikalarda Fenerbahçe bir gol daha bulur ve 2-1 kazanır.

*** ALPEREN KARAKÖSE

Fenerbahçenin sol kanadında oluşacak bariz Nani-Sabri uçurumu, kontrollü oynanacak maçta bireysel yeteneklerle Fenerbahçe’ye skor üstünlüğünü getirebilir. Skor tahminim 1-0 Fenerbahçe..

*** ARİF ŞAHİN

Her iki takım da bu sezon beklentilerin altında kaldılar, hafta içinde ise zorlu Avrupa maçlarını kazandılar. Temposuz ve 0-0’a gitmesi olasılığını yüksek görüyorum ama eşitliği bozacak olan bir takım varsa o da GS olur diyorum, FB’nin savunma zaaflarını düşünerek!

*** BARIŞ TÜMOK

Galatasaray, bu seneki toplama halı saha takımı görüntüsündeki Fenerbahçe’yi de yenemezse artık boşuna benzin masrafı yapıp Kadıköy maçlarına gelmesin. 2-0 gibi net bir skorla GS alır.

***  BERKE KOÇAK

KADIKÖY çok önemli bir baskı unsuru ama özellikle de Fenerbahçe’nin yeni bir yapılanma içinde olması ve bu derbiye uzak oyuncuların sahada olacak olması bir handikap oluşturabilir. İşin Galatasaray kısmına gelince kesinlikle çok formda ve bu maçlarda gayet iyi bir performans gösterdi özellikle Antep maçının ikinci yarısı ve Benfica maçının geriye düştükten sonraki futbolu mükemmele yakındı ve Fenerbahçe’nin de buna karşılık kazanan bir takım olsalar da çok da baskılı gümbür gümbür bir futbol oynamadı. Ben son olarak bugün de tarihe biz tanıklık etmiş olalım Galatasaray Kadıköy’de kazansın diyerek Galatasaray’ı galibiyete yakın görüyorum. Skor tahminim 2-1 Galatasaray..

*** BRUNO MONTE

Gökhan ( oynarsa ) ve Ba’lı geri dörtlü oturacak gibi ancak topu oyuna sokma gibi bir zaafiyetleri var. Ajax önde basarak bu zaafiyeti iyi değerlendirip topa sahip oldu ve Fenerbahçe’yi uyuttu. Hamzaoğlu da aynını deneyecektir. Fenerbahçe presten kurtulup topa sahip olursa çok kolay kazanır.. Aksi takdirde G.Saray bu sefer büyüyü bozabilir. G.Saray’ın fizik gücü ve kondisyonu ağır basıyor, Fenerbahçe’nin de seyirci avantajı ve kadife ayakları. Fenerbahçe yine kazanacaktır. Skor tahminim 2-0. RVP ve Markoviç gerçek Fenerbahçeli olacak diye hissediyorum.

*** BURAK BELGEN

16 senedir lig ya da kupa maçı farketmeksizin Kadıköy’de ezeli rakibine kaybetmeyen sarı lacivertliler bu seriyi çok büyük olasılık devam ettireceklerdir. Fenerbahçe’nin yenilmeyeceğine kesin gözüyle bakıp, maçı da 2 ya da 3-1 kazanacağını düşünüyorum.

*** BÜLENT BİLİRGEN

Fenerbahçe çok uzun bir alanda oynuyor buna karşılık Galatasaray topu çok koşturarak oynayan bir takım değil..Berabere biter bana göre.. Hatalara bağlı olarak 1-1 ya da 2-2..

*** CEM SİPAHİ

Bu derbinin her zamankinden daha fazla her türlü sonuca gebe olduğunu düşünüyorum. Ev sahibi avantajının yanında, ilk golü atanın büyük üstünlük etmesi gibi klişeler her ne kadar geçerli olsa da, iki takımın da çok güçlü durumda olmadıkları ortada. Galatasaray defansif orta saha eksikliği çekerken, Fenerbahçe’de orta sahada oyun organizatörü bulunmuyor. Bireysel performanslar ve sakin ve oyun disiplinine bağlı kalmak belirleyici faktörler olacaktır. Seyirci desteğiyle birlikte motivasyon üstünlüğü Fenerbahçe’de olsa da, ilk golü yemesiyle birlikte bu durum paniğe yol açabilir. Skor tahminim 3-2 Fenerbahçe..

*** CÜNEYT DİRİCAN

14 sene şampiyon olamamış bir takım için Kadıköy’de daha uzun süredir derbi kazanamamak aslında bir sorun mu ? Sorunun tanımına bağlı. Aynı sürede alınan kupa sayılarına bakarsan değil. Bugün ne olur sorusunun cevabı ise, Galatasaray iki kez öne geçer ancak saha ve seyirci ve psikoloji üstünlüğünün saha içindeki ev sahibi dışındakilere verdiği baskı ile beraberlik golü gelir. Tabii kart sayılarına bağlı olarak bu skor değişebilir. Favori kim derseniz aslında kadrosu ile ev sahibi, rakibi çünkü sezona çok kötü başladı ama hoca faktörünü göreceğimiz en önemli maç da aslında bu. Skor tahminim 2-2..

*** DERYA ATILGAN

Bir GS’li olarak belki duygularım mantığımın önüne geçiyor olabilir ama 16 senelik serinin bu akşam biteceğini kanaatindeyim. Kadıköy’de 3-1 Galatasaray galibiyeti diyorum.

*** EFE ÖZENÇ

Bir Beşiktaşlı olarak, elbette ki her şeyden evvel sakatlıklardan âri, mümkününce de tartışmasız bir maç görmeyi diliyorum bu derbide yine. Kim ne derse desin, iki ekipte de işlerin yoluna girmesi için, yanlışın yanlış, doğrunun da doğru olduğunun anlaşılması için, bu maçı Galatasaray’ın kazanması gerekiyor. Aksi halde, Fenerbahçe, yanlışlarına yanlış hocayla ve yapıyla devam edecektir, Galatasaray’da ise yanlış sorular sorulmaya başlanacaktır. Tahminim: 3-1 Galatasaray kazanır.

*** EMRAH SEBER

Fenerbahçe yine kazanacaktır. Kadıköy’deki maçlarda td kötüymüş, takım oynamıyor, taktik ya da daha organize olmanın bir anlamı olmuyor. Bu gece de seri devam eder ve 2-0 Fenerbahçe kazanır.

*** EREN SÖZEN

İhtiyacı olan taraf fenerbahçe, daha formda olan taraf ise Galatasaray. Fenerbahçe bütün özgüvenini Şükrü Saracoğlundan sağlayacak ve oldukça aç bir oyun oynayacaklar. Galatasaray pas oyununu sürdürüp kontraatakları iyi kovalarsa bu sefer büyüyü bozabilir ama ben beraberlik bekliyorum. Skor tahminim 1-1

*** ERTUĞRUL ÖNER

Her iki taraf da hafta içi düzenini bozmaz. Fabiano yerine Volkan ilk 11 oynar. Takımın güçlü yani Nani, Markoviç ve oynarsa Gökhan Gönül. Zayıf taraf ise Ba veya onun yerine oynayacak Alves. Rakibin orta sahası ve hücumu Ajax’dan iyi, defansı kötü.
Tahminim her iki tarafın da gol bulacağı ve Fenerbahçe’nin kazanacağı; 3-2 gibi.

*** FARUK AKSÖYEK

Fenerbahçe’de Pereira tabiri caizse boynunda ilmikle maçlara çıkıyor, bu yüzden de takımı çok korkak oynatıyor. Bu maçta tek şansı ŞANS olacaktır. Bu da Hamzaoğlu’na bağlı, rakibinin son haftalardaki kötü görüntüsünü gözönüne alıp şuursuzca saldırırsa kendileri açısından beklenmedik bir skorla karşılaşır ama acele etmeyip rölantide götürüp rakibinin açık vermesini beklerse rahat bir galibiyet alabilir.
Skor tahmini 1-2 Galatasaray ya da beraberlik.

*** GÖKHAN HAŞİMZADE

FB 1-2 GS
Sebep1: Hamzaoğlu Şansı
Sebep 2: büyük ölçüde yenilenen FB takımında oyun düzeni ve sahaıcı rollerinin henüz oturmamış olması
Sebep 3: GS’nin nispeten bir oyun ritmi ve galibiyet alışkanlığı kazanmış olması sebep 4: istatistik bilimi. Her serinin illa birgün sonlanacağı gerçeği..

*** GÖRKEM IŞIK

Bir Beşiktaşlı olarak bütün kötülüklerin anası ve babasının mücadelesinde üç ihtimalli bir maç diliyorum: bol aksiyonlu, bol kırmızı kart ve bol gollü bir beraberlik. Tahminim de 2-2

*** HAKAN DOĞAN

Dev maçı 2 gündür kafamda defalarca oynadım. Aklımdan bir sürü sonuç geçse de 1-0 Fenerbahçe kazanır diyorum. Golü de RVP atsın ve gerçek FB’li olsun.

*** HAYRİ ÇELİK

Üç büyüklerin maçlarındaki sonuçların takımların form durumları ile ilgisi yoktur. Maçın havasına oyuncuların maça yoğunlaşmalarına göre maçın sonucu şekillenir. Bu tip maçlarda iyi oyundan daha çok sonuç önemlidir. Yöneticilerin bu tip maçlar öncesi çok dikkatli konuşmaları gerekir. Maçın tansiyonu sonuca da yansıyacaktır. Galatasaray maçı 2-1 kazanacaktır.

*** İSKENDER GENÇ

İkisi de risk almaz! 16 yıldır süregelen KADIKÖY kabusu bu yıl biter mi bilinmez ama öyle böyle işlerini götüren Pereira ile Hamza hocanın sağlama oynayıp KAYBETMEMEYİ hedefleyeceğini düşünüyorum. Buram buram beraberlik kokuyor.

*** KAAN İLHAN

Çok uzağa gitmeden hafta içindeki Avrupa Kupası maçlarına bakarsak, Galatasaray çok daha organize, diri ve iyi gözüktü Fenerbahçe’ye nazaran. Tabii ki bu bir derbi maçı sonucu önceden belli olmaz ve maç da Kadıköy’de ama ben sarı kırmızılıların Avrupa yakasına en kötü ihtimal 1 puanla döneceklerini düşünüyorum. Galatasaray yenilmez!

*** METEHAN SÖZÜGEÇEN

16 senelik gelenek devam edecektir. Hele de erken bir gol gelirse ben çok farklı bir skor bekliyorum. Maç içi tahminim 4-0 Fenerbahçe ve RVP’nin en az 1 hatta 2 gol atacağı yönünde..

*** MURAT AŞIK

Bana göre derbi kazanma alışkanlığı damarlarına kadar işlemiş olan Fenerbahçe bu akşam da Kadıköy’den zaferle ayrılır.. Tabii ki 11’leri görmeden konuşmak için erken.. Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira gerek oyuncu seçimleri gerek sistem değişiklikleriyle taraftarlarını şaşırtmaya devam etmez umarım! Ajax maçındaki diziliş ile (4-2-3-1)
devam edeceğini umuyorum.. Kalede Volkan Demirel ve belki sağ bekte Şener değişikliği olacabilir.. Herşeyin beklendiği gibi olacağını varsayarsak, bu akşam bol gollü bir maç olur.. Fenerbahçe sahadan 3-1 galip ayrılır.

*** NURAN ÇELİK

Fenerbahçe’nin, Ajax galibiyetinin moraliyle Galatasaray’ı yeneceğini düşünüyorum. Saha ve seyirci avantajını ve 16 senelik yenilmezlik serisini de göz önüne alırsak, maç 2-0 veya 3-1 Fenerbahçe ‘nin galibiyetiyle sona erer diye tahmin ediyorum.

*** OZAN GÜLŞENİ

16 yıllık geleneğin Nani-Van Persie’yle yenilmesi güç… Özellikle dünkü Aziz Yıldırım konuşmasıyla hem takım hem taraftar extra motive çıkacak bu karşılaşmaya..

Bu sezon da seri devam eder ve Fenerbahçe 2-0 kazanır.

*** REHA KAZAR

Fenerbahçe en kötü zamanlarında bile Kadıköy’de Galatasaray’ı yenmeyi başardı. Ayrıca 16 senenin verdiği özgüven ile Fenerbahçe’nin kazanacağını düşünüyorum. Skor tahminim 3-0

*** SERHAT AYAN

Kadıköy’de tam bir psikolojik üstünlük ele geçiren Fenerbahçe, yıllarca takımın en formsuz, rakibinin en formda olduğu zamanlarda bile yenilmedi. Ancak kendi lehine bu kadar iyi kullandığı psikolojik baskıyı maçtan önce Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamalar bir karşı motivasyon kaynağı haline getirdi. Bence Galatasaray kötü başladığı sezonda ummadığı bir biçimde yükselmesinin motuvasyonunun üstünde Aziz Yıldırım’ın sözlerini itici güç olarak kullanacak ve yıllar sonra rakibini yenmeyi başaracaktır. Skor tahminim de 3-2 Galatasaray..

*** SERHAT HERGÜNER

Seneler 22.12.1999’u gösterdiğin de Galatasaray, Fenerbahçe’yi Şükrü Saracoğlu Stadyumunda 2-1’lik skorla mağlup ediyor. O günden sonra kim bilebilirdi ki 16 senelik yenilmezlik serisinin geleceğini… Şimdi tarihler 25.10.2015 gösteriyor. Bir kanatta Nani, bir kanatta Markoviç. Fenerbahçe hiç olmadığı kadar güçlü ama her zaman olduğu kadar inançlı. O yüzden gelenek değişmeyecek Sarı-Lacivertlilerin yüzü yine gülecek diye düşünüyorum. Fenerbahçe 2-0 Galatasaray..

*** SERTER İNCE

Fenerbahçe, önemli transferlere rağmen dağınık bir takım olmaktan henüz kurtulabilmiş değil. Galatasaray ise geçen senenin üzerine koyamamış olmasına rağmen, rakibine oranla daha derli toplu. Ben her iki takımın da galibiyetten ziyade yenilmemek için oynayacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Kadıköy’de uzun zaman sonra, gerçek anlamda 3 ihtimalli bir derbi izleyeceğiz. Benim yüksek ihtimalle gerçekleşmeyecek tahminim gollü beraberlik. 1-1 biter…

*** TAYFUN ERSÖNMEZ

Merakla beklenen derbi geldi çattı. İki takmda moralli. Net olarak bir şey söylemek zor ama yıllardır kırılamayan Fenerbahçe’nin kendi evindeki üstünügü gene devam edecektir. 1-0 Fenerbahçe.

*** TUGAY KUTLU

Her iki takım için de yılın en önemli maçları olan Fenerbahçe – Galatasaray derbilerinde saha avantajı çok önemli bir yer teşkil ediyor. Ben saha avantajını kullanacak olan Fenerbahçenin 16 yıldır olduğu gibi Şükrü Saracoğlu stadında yine yenilmeyeceğini maçı da 2-0 kazanacağını düşünüyorum.

*** TUNA ÖZKAYA

Her serinin bir sonu vardır ve bu sonun da bu akşamki karşılaşma olduğunu düşünüyorum. Galatasaray 3-1 kazanır.

*** TUNÇ AFŞAR

Aziz Yıldırım’ın dünkü açıklamaları sonrası Galatasaray 3-1 kazanır diyorum.

*** ZEKİ GÜLTEPE

Kazanmak için her yolu deneyen iki takımın mücadelesinde ilk 8 haftayı baz alırsak Fenerbahçe bir tık önde… Fenerbahçe:2 Galatasaray:1

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay Kerimoğlu transfer olunca daha da...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı Jailson, Gustavo ve Ozan ile...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini çok andıran bir sorunsal daha...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda en kısa ve en efektif...

Benzer Konular