https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

71 SANTİMLİK TARİH, MANUTE BOLL- MUGSSY BOGUES

Okunması Gerekenler

NBA dediğimizde, attığı sayılar, aldığı ribauntlar, yaptığı asistlerle meşhur olmuş birçok oyuncu gelir.

Ayrıca vücudundaki dövmeler, değişik saç şekilleri, saha dışı magazinsel olaylar veya saha içi agresiflik dediğimizde de hepimize belki aynı, belki de ayrı ayrı onlarca isim çağrıştırır.

AMA EN KISA OYUNCU dediğimizde, basketbol camiası içindeki hemen herkes tek bir isimde birleşir; MUGGSY BOGUES!

Tam adıyla Tyron Curtis Bogues ama bilinen isimle MUGGSY, SADECE 160 santimetre boyuyla Guiness Rekorlarında yerini almıştır!

Kolay değil hem o boyla NBA’e girebilmek hem de girmekle kalmayıp 4 takımda TAM 14 sene geçirebilmek!

WASH1Bir de madalyonun diğer yüzü, EN UZUN OYUNCU sıralaması vardır. Orda da iki isim 2.31 ile santimdaş olarak başı çeker. Biri Romen basketbolcu Georghe MURESAN, diğeri de 19 Haziran 2010’da hayata gözlerini yuman  Sudan’lı MANUTE BOLL.

Bizim burda anlatacağımız hikaye, en uzun ve ne kısanın buluşması, yani Bogues ile Boll’un, o zamanı ismiyle WASHINGTON BULLETS’daki 1987-88 sezonundaki buluşmaları..

Tarihte bundan sonra 71 SANTİMLİK bu FARKI geçecek bir ikili olur mu bilinmez, neredeyse imkansız ama olsa bile, 30 yaş ve üstü için MANUTE BOLL- MUGGSY BOGUES her zaman efsane ikili olarak kalacaktır.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular