https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

3 WARRIORS YILDIZI VE GÖLGELERİNDE KALMIŞ KARDEŞLERİ

Okunması Gerekenler

*** Stephen – Seth Curry

Aslında Seth Curry için başarısız demek gaddarlık olur ama abisi normalin çok çok üstünde olduğu için gölgede kalıyor!

NBA’e adım attığı 2013-2014 sezonundan bu yana birçok takım değiştirdi ve kimliğini bulamadı ama 2016-17 sezonu / Dallas performansını ayırmak lazım.

Toplam kariyerinde sadece 118 maçta sahada yer alırken, 2016/17 sezonunda 42 maç yer alıp, 12.8 sayı ort. tutturmuştu ki, maalesef sonrasında geçirdiği sakatlık sebebiyle 17-18 sezonunun tamamını kaçırdı.

28 yaşındaki oyuncu, bu sezon ise Portland’la anlaştı ve göstereceği performans merakla bekleniyor.

*** Klay – Mychel Thompson

NBA tarihinin en başarılı baba-oğulları listesinde yer alan Klay Thompson’ın bir de kendisi kadar tanınmayan ağabeyi var.

Pepperdine Üniversitesi’nde geçirdiği dört sezonun ardından katıldığı 2011 draftında, keskin şutör Klay 11. Sıradan kendine yer bulurken, Mychel hiçbir takım tarafından seçilmemişti.

D-League’in yolunu tutmuş ama henüz ilk sezonunda, daha bir ayın ardından Cleveland tarafından kadroya alınmıştı.

Yaklaşık üç aylık bir periyotta sadece beş maçta sahaya çıkabilen ve toplamda 18 sayı atabilen 30 yaşındaki basketbolcu, daha sonrasında serbest bırakıldı.

Kariyerini D-League’de devam ettiren Mychel, son olarak 16-17 sezonunda Santa Cruz Warriors forması giydi.

*** Demarcus – Jaleel Cousins

Aykırı karakteri, sorunlu yapısına rağmen, kalite anlamında ligin en dominant uzunlarından olan Demarcus’un kendinden üç yaş küçük bir de kardeşi var.

Jaleel’in ismini birçokları belki de ilk kez 2016 yılında, Demarcus’un bir gece klübünde kardeşi ile beraber karıştıkları bir olayda duymuştu.

1993 doğumlu Jaleel’in fiziksel olarak ağabeyinden hiçbir eksiği yok gibi gözükse de, 2.11’lik oyuncu, 2016 draftına katılmış ancak seçilememişti.

Hatta kolej kariyeri de pek parlak değildi ve G-League’de geçirdiği tek sezonda da pek ışık verememiş, 2017 senesinde de soluğu Tayvan liginde (Formosa Dreamers) almıştı.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular