https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

3 ALTIN PUAN

Okunması Gerekenler

3 ALTIN PUAN
Kısır ama mücadelesi bol bir maç izledik. Kadro zenginliği içinde yokluk çekiyor Beşiktaş. Bugün devşirme sol bek, devşirme libero ile mücadele etti Beşiktaş. Gol atmakla ne ilgisi var demeyin var. Arkan sağlam olmayınca, ilerin de organize olamıyor. İlk 45 dakika rakip 18’i bile göremedi Beşiktaş. Üstelik kendi sahasında.
Neyse ki ikinci yarı harika bir golle başladı da, oyunun kontrolünü hiç kaptırmadan maçı aldı Beşiktaş. Şu Burak’a laf eden aklı evveller de, sanırım sonsuza kadar susmuşlardır umarım. Tam iki sezonumuza patladı bu aptallık. Neyse ne yapalım, buna da şükür.
Genç Dorukhan, hiç alışık olmadığı mevkide hiç sırıtmadı. İkinci yarı 3-5-1-1(bazen 2) e dönünce oyun, Kagawa’da kontrolü ele aldı. Haftaların kötüsü Quaresma bile bugün çok daha toparlamış göründü. Vücut diline bakınca akıllanmış gibi göründü. Ama Quaresma bu. 2 maç sonra gene zırvalar. Tatlı tatlı sene sonu ayrılmalı fikrimi aynen koruyorum.
Göztepe’nin kümeye oynaması içimi acıtıyor. Fenerbahçe, Göztepe hatta Erzurum’un orada olması üzüyor. Özellikle İzmir’in bu güzel takımı umarım ligde kalır. Ama bal yapamayan çok arısı var, ve bu da tehlikeli. Bugün durumlarını iyice zora soktular, ve küme mücadelesi veren diğer takımlara derin bir oh çektirdiler.
Beşiktaş’ın durumu hala elverişli. Galatasaray’ın kaybedeceği 2 puan bir anda Şampiyonlar ligi potasına sokar Beşiktaş’ı. O yüzden bu geceki 3 puan altından da kıymetliydi.
mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com
twitter: @cyuzak

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular