https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

3 ADIM ATLAMADA 73 SENE SONRA MADALYA GELİR Mİ?

Okunması Gerekenler

Londra 1948’de üç adım atlamada bronz madalya kazanan efsane atletimiz Ruhi Sarıalp ki seneler boyu güreş haricindeki (taaa 1984 Los Angeles’a kadar) tek Olimpiyat madalyamızın sahibiydi.

Tam 73 yıl sonra bu branşta yeni bir podyum gelecek mi, büyük bir heyecan- beklenti içindeyiz ve atletimiz Necati Er madalya umutlarımızdan biri ama işi maalesef çok zor gibi.

Biz ABC Spor olarak sporcumuzun olağan akışta finale kalacağını ama madalya şansının olmadığını düşünüyoruz.

TOP 7-8 isimden biri olduğunu düşündüğümüz Necati’nin, hadi kendisiyle eşit ya da yakın seviyede olan diğer 3-4 sporcuyu geçelim, bizce ve kağıt üstündeki en büyük favori Portekizli Pedro Pichardo’nun yanı sıra, Çinli Yaming Zhu, Burkina Fasolu Hugues Fabrice Zango ve Amerikalı Will Claye 4′ lüsünden en az ikisini geçmek zorunda.

En iyi derecesinin ona Olimpiyat kotasını getiren İsveç 2019’daki U-23 şampiyonasında kırdığı 17.37’lik ülke rekoru olduğu düşünülürse, madalya için de tahmini 17.50’ler demek ve bu derece maalesef hiç de kolay değil.

Yine de olası bir final bizleri şaşırtmayacaktır ve bu da ülke tarihinde Ruhi Sarıalp sonrası bir ilk olacak.

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular