ISKENDER GENCTürk yarışçılığının en önemli haftasonu işte yine geldi çattı. Bu yıl 89.kez ATA’ larının huzuruna çıkacak ”8’i Erkek, 4’ü Dişi olmak üzere” 22 adet sınıf İngiliz, sezonun en büyüğü olabilmek için yaklaşık 2.5 dakika boyunca kıyasıya kapışacak. Ve bu anlamlı ünvanın yanında , sahibine 2.850, yani eski parayla 2 trilyon 850 milyar gibi dudak uçuklatacak bir rakam da kazandıracak!

Cuma günki deklerelerden sonra ,bültenlerin ve birçok otoritenin ortak görüşü; koşunun SAİT AKSON galibi GÜNGÖRBABA, Karataş’ın itina ile hazırladığı OĞLUM BERAT, Ankara’dan sonra burayı da kasıp kavuran TATVAN İNCİSİ arasında cereyan edeceği şeklinde…Yani tahminlerdeki ortak nokta; 3 önemli jokey KOCAKAYA, KARATAŞ ve SELİM KAYA arasında bir rekabetin finish’e yansıyacağı.

Tabii ki son anda hatırı sayılı bir para ile atyarışında da FERNANDAO gibi sansasyonel bir transferle TALİP ÖZTÜRK’e geçen VICTORY RIVER’ın, PAN RIVER’dan sonra yeniden bir zafer olur mu havası yaratan NEVZAT SEYOK’un ROYAL PUNCH’ı ve de KURTEL ekürisinin MOMENT’ları LUCKY ve MAGIC sahada değer bulanlar. Beni şaşırtan ise düne kadar herkesin 1 no’lu favorisi MY BAŞKAN’ı, son SAİT AKSON’dan sonra kimsenin kaale almaması!!!

PEKİ SEN NE DİYORSUN diyeceksiniz.. Ben bu kadar her atın birbirini geçebileceği bir GAZİ KOŞUSU son yıllarda pek hatırlamıyorum. Ama ekip arkadaşlarımızla yaptığımız durum tespitine göre, bizim GAZİ FAVORİMİZ; sayın MEHMET KURT’un sahibi olduğu 17 no’lu WOLFS REVENGE.

Üzülmeden, yıpratılmadan bu koşuya hedef yaptırılan bu atın orjin kökleri, ne tesadüftür ki 1993’te bu koşuyu kazanan 17 no’lu Mehmet Kurt’un THE BEST’ine ve yine ne gariptir ki 1998 yılında da bu büyük kupayı kazanan Mehmet Kurt’un BARTROBEL’ine dayanıyor. Olmaz demeyin, bir ufak hatırlatma; Bartrobel de 17 numaraydı!

Biz ABCSPOR olarak ‘’WOLFS REVENGE’’ diyoruz. Diğerleri ise zaten herkesin şans verdiği isimler.

Bu arada yarın başlayacak GAZİ FESTİVALİ’nde birbirinden müthiş yarışlar, kaliteli safkanlar; HALİÇ KOŞUSU, O.DOĞA ÖZSOY, ANAFARTALAR, AYASOFYA, NENE HATUN, ZÜBEYDE HANIM, ARJANTİN JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU gibi birçok önemli yarışta ter akıtacaklar.

89.şampiyonu seyretmek için PAZAR 17.15’te gözler VELİEFENDİ‘de olacak. Tüm atların ayaklarının düz basması dileğiyle..

iskender.genc@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz