https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

1-8 BU KADAR YAKIN OLUR MU?

Okunması Gerekenler

1-8 Bu kadar yakın olur mu? 

İtalya Voleybol Liginde ilk tur eşleşmelerinde Ligi birinci sırada tamamlayan Perugia ile Play Off trenine son vagondan tutunan Ravenna ile karşılaştı. Seride durum 1-1 idi, bu maçı kazanan bir üst tura geçecekti.

 

İlk yardım ekibi hakemin arkasında turuncu bir fon oluşturuyordu. Akar görüntülü reklam panoları ise tribün boyunca bir kaç kademede epey dikkat dağıtıyor. Zaytsev’in kolundaki Red Bull dövmesi bariz reklam vergisine tabi olmalı bence. Beyaz T Shirtleri kapışmış Perugia seyircileri yerlerinde duramıyorlardu. Sağ kolla yapılan Lokomotif düdüğü öttürme sevinme jestleri de ilginçti. Benzer bir kutlamayı sahadaki altı da yapıyor.

 

Perugia’nın CEV Cup’ta bizim Halkbank’ı iki maçta da net 3-0’lık skorlarla ayakkabı kutusuna soktuğunu da unutmayalım.

 

İlk sette biraz fazla plase kullanıldı. Oysa diri oyunculardan daha güçlü smaçlar bekliyorduk. Setin ortasında Atanasyevich baltayı çıkarttı, ondan sonra zaten hep 5-6 sayı önde gidip seti de kirpi saçlı tavşanın ace servisiyle bitirdiler.

 

İkinci set de ilkinin benzeriydi. Atanasyevich setin ortasından sonra vites arttırdı ve bu seti de rahat kazandılar.

 

Üçüncü set çok ilginç oldu. Ravenna 16-10 gibi öndeyken smaç servis yağmurunda peşpeşe sayı kaybedip bir anda 16-16’yı gördüler. Ardından yine etkili smaç servislerle hücum düzeni bozulan rakibi seyirci destekli Perugia blokları boğup geçti. Set sonunda son bir çırpınış gösterseler de yine video check sonrası Ravenna’nın kazandığı sayıda smaçörlerinin fileye temas ettiği anlaşılınca maç acayip şekilde sona erdi.

 

Play off’un ilk dördü son dört takımı eleyip yollarına devam ettiler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: attila.sayan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular