https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ZOR BAŞLANGIÇ

Okunması Gerekenler

ZOR BAŞLANGIÇ

Geçen sezonun 3 kupalı takımı Galatasaray, ilk kez seyircisinin önünde rakibi Konyaspor’u ağırladı. Geçen hafta Denizli’de haklı bir mağlubiyet almış, kötü futbol oynamıştı ama daha sezon başı olmasından dolayı çok da fazla önemsenmedi.

Daha önemli konumuz var; Falcao transferi. 2 aydır başka birşey konuşulmuyor, KAP nöbeti tutuluyor, senaryolar üretiliyor derken transferin bitimine kısa zaman kalmasına rağmen hala tık yok. Taraftar çıldırdı, Falcao’yu bekliyor. Sponsor pizzacı da tamam. Tabi sadece Falcao yeter mi? Olası bir Belhanda yokluğunda takım kitleniyor.

İlk yarıda aynen kilit modunda geçildi. Tek bir pozisyon üretmeden ilk yarı 0-0 sona erdi. Son iki senedir, Rodrigues ve Onyekuru ve hatta öncesinde de Bruma ile kanatlardan çok etkili olurken, bu sene bunu göremeyeceğimizi daha ilk iki maçta gördük. Kanatlar olmayınca ortadan delmeye çalışılacak, Konya gibi 10 kişi kapanan takımlarla oynanacak tüm maçlar zor geçecek.

Hele Belhanda gibi yaratıcı oyuncu da yoksa, pozisyon üretmek çok zor olacak. Falcao dahi gelse değişmesi zor. Ne yapıp yapıp, Onyekuru ile devam edilmeli, şartlar zorlanmalıydı. Fernando ve N’Diaye’nin yerini Seri ve Nzonzi doldurur. Defansa da Fatih Hoca çözüm bulur ama 10 numaranın yeri hala boş. Formunda bir Emre Mor ilaç olabilir.

İkinci yarı daha olması gerektiği gibi başladı ve Babel’in düzgün vuruşu golü getirdi. Bu sene kişisel beceri ile dolu goller izlenecek, bu belli. Tam gol oldu, ikinci de gelir mi derken, gecenin başarısız isimlerinden Seri’nin gereksiz kart görmesi ile on kişi kalınca, takım iyice geriye yaslanıp, ileriyi unuttu. Galatasaray ne zaman defans yapsa, hep korkulan olur. Nitekim oldu da. 90+5 de bu şekilde acemice gol yenir mi? Geçen seneki senaryo tekrarlandı ve yine bir Konya maçı 1-1 sona erdi.

Fatih Hoca’nın da maç sonu dediği gibi orta saha ve stoper ihtiyacı var. Bir taraftan Falcao rüyası, mutlaka gidecekler, yeni gelecekler… Heyecanlı bir hafta bizi bekliyor…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular