https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ZARAGOZA KNOCK OUT

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaça taraftarları ile beklendiği gibi tempolu, hoplayarak- zıplayarak ve yerlere atlıyarak başladık… İlk periyod itibariyle rakibimizin aynı siklette olmadığı gerçeği net olarak ortaya çıktı .. Ve 20-13’lük skor takıma eşit olarak yayılmış ve ligde deplasmanda oynanan maçların aksine savunmadaki gayret ve yardımlaşma dikkat çekiciydi.

gs zara 22.çeyrekte yüksek tempo ve ön sahada 2 top çalma 12. dakikada skoru 29-15’e getirince rakip takım coach’u mola için televizyon molasını bekleyemedi… Bu dakikalarda Sinan ve Blake Schilb ön plana çıktı.

İlk yarı bitmeden takım 50 sayıya çok rahat ulaşıp Avrupa’nın en skorer takımı olma özelliğini koruyup, devreyi 52-33 gibi ezici bir skorla bitirirken minicik boyuyla Eric McCollum 15 sayıya ulaşmıştı bile.. Hem de hiç çaktırmadan 7 kişilik dar rotasyonda herkes sayı atıp, en az sayı atan Göksenin çok iyi savunması ile istatistiklere yansımasa da çok etkili idi. Takımı herşeyin ötesinde seyirci ile çok istekli gördüm ki bu birçok rakkamdan çok daha önemli idi.

2.yariya da Cim Bom 11-3 ‘lük bir seri ile başlayınca rakip coach ringe havluyu fırlattı .. Çünkü takımı adam akıllı farkın dışında sopa yemeye başlamıştı. Ve çok geçmeden fark 30 oluverdi! Galatasaray alışık olmadığımız sayıda 9. oyuncuyu da rotasyona sokup, 3 periyodda 8 oyuncudan toplamda 81 sayı buldu. Bunu çok önemsiyorum zira Galatasaray rotasyonunun Caleb olmayınca, 7 oyuncusu tabiri caizse yorgunluktan helvaya dönüşüyor ve en kolay görünen lig maçı bile Cim bom için riskli hale geliyordu. 3. periyod skoru 81-53 oldu.

gs zara 4Son periyod çok rahat başladı ve tribunlerin tek derdi olan “100 olur mu” sorusunun dışında bir soru kalmadı. Ve tabi şahsi istatistikler , 20 atar mıyım, çift basamağa ulaşır mıyım dışında Zaragoza maça hiç zevk veya direnç  katamadı .Öyle ki rakip takım coach’u maçın bitmesine 1.34 saniye varken skor 99-66 iken mola almasının tek açıklaması bari 30 sayının altında fark yiyin de kariyerime kara leke sürmeyin demekten başka ne anlamı olabilirdi ki !.

Maalesef istediği olmadı  ve maç 103-68 gibi müthiş ve Avrupaya mesaj niteliğinde bir skorla bitti. Coach Ataman bile bu kadar rahat bir maç beklemiyordu bence..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular