https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YUSUF ERBOY’DAN TANER KORUCU’YA

Okunması Gerekenler

Ülkemize basketbolu sevdiren EFES PİLSEN’in efsane oyuncularından Taner Korucu, özellikle 35 yaş ve üstü sporseverler tarafından çok net hatırlanacaktır.
Sağlığı ile boğuşan 80-90’ların ünlü basketbolcusu için, yine kendisi gibi eski ünlü basketbolculardan olan YUSUF ERBOY, yardım kampanyası başlattı..
‘Virgülüne dokunmadan’, eski sporcunun Basketdergisine yazdığı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz..
Ve TANER ABİMİZE DE, ABCSPOR ailesi olarak geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz..

Ülkemizin kulüp basketbolu seviyesinde başarılarındaki en büyük pay sahibidir Taner, herkesin sevdiğidir Taner, saha içinde ve dışında centilmendir, sempatiktir Taner, iyi profesyoneldir, oynarken her zaman oynamaya görevini yapmaya hazırdı Taner, iyi bir takım kaptanıydı Taner… Benim genç takımlardan itibaren rakibim, üniversite arkadaşım dostum oldu Taner…

O zamanki adıyla Efes Pilsen’in bugüne kadar jübile yaptığı tek oyuncu oldu Taner…

Hep hiperaktif idi, yerinde duramaz devamlı konuşurdu. Her zaman neşeli idi, önemlisi gözleri hep ışıl ışıl parlardı.

Fakat son 5‑6 yıldır bunların hiçbiri kalmadı Taner de… 2012 yılında basketbol federasyonunda görevli iken hastalığını duyduğumuzda inanamadık, Demans hastalığına yakalanmıştı. Hastalığın detaylarını öğrendiğimizde esas şoku yaşadık. Sonrasında sayın Turgay Demirel tarafından gerekli kontroller için çeşitli hastane ve doktorlara yönlendirildiğini öğrendik. Sonrasında oynayan oynamayan birçok kişinin ve takımın katılımıyla yapılan desteği ulaştırdık. Doğanın gereği kendi işlerimizle uğraşmaktan biraz da İstanbul dışında olmasından dolayı Taner’i ihmal ettik. Hastalığının başlangıcından itibaren yaklaşık 6 yıldır yanında sadece arkadaşı Ahmet Kardeşoğlu oldu. Hastalık öğrenildikten sonra bugüne kadar maddi olarak Basketbol Federasyonu destek verdiğini, vermeye devam ettiğini öğrendik.(bilmediğim varsa beni affetsinler lütfen)

Taner’in Bağkur ve Sgk’ya olan borçları nedeniyle emekli olamadığından dolayı eski takım arkadaşları Eldem Bilmen ve Gökhan Güney’in destek kampanyasında toplanan miktar bu borçların ödenmesine yeterli olmayınca aylık olarak bakım masraflarının ödenmesinde kullanıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Taner’in hastalığının çok ilerlediği son evrelerine geldiği yakında hafızasını tamamen kaybetmeye çok yaklaştığı için Antalya’da bir bakımevine kaldırıldığı bilgisini aldık. Hafızasının yerinde olduğu ender anların birinde Efes dendi mi hala titriyorum diyebilen Taner Korucu için… Adına ne derseniz diyelim… Sosyal sorumluluk, vicdani yardım, hatır için ya da her ne ise henüz 51 yaşında olan bu dostumuza sonuna kadar destek olunması gerekiyor.  Haklı olarak takım sorunları için çalışırken unuttukları ve birazda ihmal ettikleri bu başarıları yaşadığı güzide kulübümüz Anadolu Efes’in önderliğinde sayın başkan Tuncay Özilhan ve Engin Özerhun kontrolünde  hayatının geri kalanında rahat edebilmesi için gerekli organizasyonun yapılması (belki de İstanbul’a getirilerek daha da göz önünde bulundurulması, İstanbul da bir bakım evine yerleştirilmesi dahil) durumun ağırlığını bilmediklerinden olacak eski basketbolcu ağabeylerimizin, kardeşlerimizin, hepimizin imkanları ölçüsünde maddi manevi destek vermemiz gerektiğini hayatın hepimize neler getirebileceğini bilmediğimizi hatırlamak ve kalıcı bir çözüm getirilmesi için rica etmek istiyorum.

Teşekkürler..

Basketdergisi

YUSUF ERBOY

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular