https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YÜRÜ YAVRUM YÜRÜ

Okunması Gerekenler

Kısa bir süreliğine de olsa bir başkasının istediği gibi biri olan, vücudunu para karşılığı kiralayan, yatakta seviyormuş, zevk alıyormuş gibi yapan kadına ingilizce’de Prostitute (prostiçut) denir, ben Orospiçut demeyi tercih ediyorum.

Para karşılığı ağzını, kalemini kiraya verip, medya yatağında ahh-uhh diye org.. taklidi yapanlar da vardır ki; bunlara da literatürde PRESStitute (prestiçut) denir.. Türk medya dünyası böyle bir dünyadır, Türk Spor medyası da daniskasıdır..

Olay sadece ROK’tan ibaret değildir yani, ROK’un bağlı bulunduğu kanal tarafından iki dakikada satılıp kovulması da, ROK’un spor dünyasına veda etmiş olması da çok önemli değildir.. Spor programlarını komple protesto etmek lazım. Özelikle bu tarz programları hiç izlemeyin ama Fenerbahçe maçlarını iki eliniz kanda dahi olsa izleyin, belki bu yıl takım kötü, şampiyonluk kaybedilecek ama heyecanı hiç bir zaman yitirmemek lazım.

Geçen hafta Sivasspor maçında Aykut Kocaman çift forvete dönmüştü ve Fenerbahçe bir anda sahada șahlanmıștı, Soldado hat-trick yapmıştı.. Antalyaspor maçında çift forvet bekleyenler de yanıldı, tek forvet Soldado bekleyenler de yanıldı.. O maçın aksine Aykut Kocaman Topal-Josef ikilisini tercih edip biraz daha defansifleșmiș, Neto yerine Roman’ı tercih etmiş enteresan biçimde.. Umarım sakatlıktandır,  Aatıf ilk 11’de Valbuena ise kenardaydı bugün. Giuliano ise yine serbest başladı, tek doğrusu gecenin..

Futbolda iki kanat forvet çok önemli.. Maicon-Nasri ikilisi Dirar-Aatıf’a göre çok daha kaliteli.. Fenerbahçe’de Aatıf – Dirar ikilisi ileriye top taşıyamazken Antalyaspor’da yeterince Maicon-Nasri ikilisini topla buluşturamadı. Karşılıklı, etkisiz, hızlı ataklarla geçen bir ilk 45 dakika oldu..

Fenerbahçe’de tam 5 kez ayağındaki topu kaptırarak çok önemli 5 hücumu öldüren Giuliano, 45. dakikada Janssen’le beraber geliştirdikleri kontratakta güzel bir gol atarak Aykut Kocaman’ı eleştiri oklarından kurtardı..

Fenerbahçe’nin en güçlü yeri bana göre iki tane kaliteli santrforu.. İkisini aynı anda kullanmamasının sebebi tabii ki Aykut Kocaman, sahada en az birini topla yeteri kadar buluşturamamasının sebebi ise iki kanat forveti.. Dirar zaten kötü bir oyuncu, Valbuena’da istenen tipte bir kanat değil.. Geri dörtlü ve önünde oynayan iki ön-stoper de topu oyuna sokma özürlü olunca haliyle top hücum hattına da geç geliyor..

Golün ardından ilk yarının son saniyesine kadar Fenerbahçe kalesini ablukaya alan Antalya, ikinci yarının başında da etkili ataklar geliştirdi, gole de iki kez yaklaştı ama golü bulamadı

Fenerbahçe ikinci yarıda sahaya çok iyi yayıldı, önde çok iyi bastı, orta sahada çok iyi pres yaptı ve Antalyaspor topu 3. bölgeye taşımakta çok zorlandı ve Fenerbahçe istediği 3 puanı aldı..

68.dakikada Aykut Kocaman bir anda çift forvete döndü.. Neden böyle bir şey yaptı, anlamak çok zor..

Rakip baskılı oynuyor, topu ileriye taşıyıp Janssen’le buluşturamıyorsun, top saklayıp, top taşıyabilecek bir oyuncu lazım sana, o da Valbuena..?? İlginç..!

Soldado sakatlandıktan sonra Valbuena oyuna girdi ve Fenerbahçe topa biraz daha fazla sahip olmaya ve daha bilinçli ataklar geliştirmeye başladı..

Fenerbahçe istediğini aldı, eyvallah.. Taraftar mutlu oldu mu? Bence kimse çok mutlu olmadı.. Sahada çok iyi mücadele eden, çok iyi defans yapan bir Fenerbahçe dışında teknik ve taktik anlamda bir ümit ışığı hâlâ göremedim ben.. Tek korner atmadan maç kazanmışsın, ikinci yarıda da tek derdin kapanıp kontra aramak olmuş.. Bu șu demek, Aykut Kocaman sistemini oturtmak üzere.. Fenerbahçe çok iyi bir Anadolu takımına evriliyor. Valbuena’sız oynamaya da alışmaya bașlanıldığına göre, hep bir ağızdan söylenebilir artık:

Yürü yavrum yürü, Konya’lım yürü..!!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın


 

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular