https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YUNUS AYDIN İLE 5 SORU 5 CEVAP

Okunması Gerekenler

Basketbol medyasının yetenekli isimlerinden Cumhuriyet Gazetesi Spor yazarı Yunus Aydın, sorularımızı yanıtlamaya devam ediyor.

*** Kobe Bryant Oscar ödülünü kazandı.. Neler söyleyeceksin, basketbol için bir ilk.

– Öncelikle muazzam bir başarı, tebrik etmek lazım. Oscar ödülünü aldıktan sonra ona ilk soruyu soran isimlerden biri Barbaros Tapan’dı. Türk bir gazetecinin bu başarıya şahit olması inanılmaz. Basketbolcuların, hele yıldızların basketbolu bıraktıktan sonra bir anda kaybolması üzücü. Birçok kişi bilmez Steve Nash, ünlü bir yapımcı. Basketbolu bıraktıktan sonra harika filmlere imza attı. 5 şampiyonluğu bulunan Mamba, kendi yazdığı hikayesiyle Oscar alıyor. Kobe basketbolla ilgili bilgilerini kısa bir süre sonra Lakers’a aktarması ve basketbolun içinde kalması çok güzel olur.

*** Ergin Ataman Efes’i istediği gibi gitmiyor sanki.. Neler söylersin?

– Ergin Ataman Türkiye Kupası’nı kazanarak Efes’e uzun bir aradan sonra kupa sevinci yaşattı. Ancak sonraki süreçte işler iyi gitmedi. Euroleague’in dibine demir atmış durumdalar. Simon ve Dragic’in sakatlıkları Ergin Ataman’ın şanssızlığı oldu. Perasovic’ten kalan takım henüz kendi potansiyelini de gösteremedi. Ergin Hoca’nın sözleşmesi bu sebeple doğru oranda 1.5 yıllık. Önümüzdeki sezon çok daha iyi geçecektir. Ancak Euroleague Play-off ve ligde şampiyonluk imkansız gözüküyor.

*** Futbol diyelim.. Galatasaray sence Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yenebilir mi?

Derbiye sadece 12 gün kaldı. Daha formda olan taraf ise kesinlikle Galatasaray. Karabükspor deplasmanında istese 10-12 gol atabilecek Galatasaray vardı. İlk yarı 6 attıktan sonra ikinci yarı sakin kaldılar ve 1 tane atmakla yetindiler. Fenerbahçe ise kendi evinde Akhisar karşısında ilk yarıda 2-0 yenik düştü, geri dönmeyi denese de 2-3 mağlup oldu. Kadıköy atmosferi çok farklı. Fatih Terim ve ekibi elbette kazanmak için gelecektir. Ama bence o sene bu sene de değil.

*** Ya Beşiktaş.. Bayern karşısında geri dönüş mümkün mü?

Mümkün dersek hayal satmak olur. İlk maç kırmızı kart sonrası çok şey değişti. Lige odaklanan bir Beşiktaş var. Şenol Güneş de elendiklerini kabul etti. Beşiktaş kaybetmek istemeyecektir. Almanya’daki gibi bir maç beklemiyorum. Ancak turu geçmek de mümkün değil.

*** Son olarak BSL’deki şampiyonluk adayını sorsak..?

Fenerbahçe Doğuş.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydin

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular