https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YORUMSUZ!

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENPartizan maçının ardından yorum yapmak çok zor.. Hep bildiğimiz şeyler.. Olimpiyat stadı zulumu.. Beşiktaş’ın öne geçtimi yaşadığı panik..ve son dakikalardaki klasik maç sonu gol yeme sendromu..Farklı birşey yakalayabilir miyim diye uğraştığımda karşıma hiçbirsey çıkmıyor.

 

bjk partizan gokhanGökhan Töre;  yine takımın en önemli hucum silahı. Ama şunu özellikle söylemeliyim ki gelen topu daha çabuk aktaramadığı ve hep bir yada birden fazla  dürttüğü sürece ne iyi bir Avrupa takımına transfer yapar ne de Türkiyedeki büyük kuluplere uzun yıllar hizmet eder. Bazen müthis yaratıcı işler yapabilirken bazen mahalledeki kapıcının çalımcı cocuğuna bağlıyor.

 

Ramon Motta; Fenerbakçe maçında yaptığı amatör küme topçusu hatasını bu maçta da yapmasına ramak kalmıştı ki rakip çok tecrübeli olmadığı için uyanamadı. Son maçlarda büyük form düşüklüğü yaşıyor.. Bu maçtaki bindirmeleri kesinlikle göz boyamasın karşısında rakip yoktu. Bilic’in haftalar önce formda İsmail’I kesip neden onunla devam ettiğini anlamıyorum.

 

İsmail Köybaşı; kötü bir sağ bek örneği idi dün geceki.. Bir bekin tac çizgisinden dribbling ile kendi ceza sahasına doğru hareketlendiğine ilk defa dün şahit olduk. İsmailde sorun sağ ayağını kullanamama değil..Kendi söylemi ile futbol hayatında hep ‘’sol bek ‘’ (genç takımda 10 numara oynadığı yalandır) oynadığından dolayı beyin-vucut ortaklığı hep onu sol tarafa çekiyor. Sağ çizgide oynadımı da doğal olarak içeri doğru yelken açıyor. Kısacası önemli olan muz orta yapması değil önünde düz bir şekilde çizilen çizgide gidip gelmesi..Ama onun bunu becermesi mümkün gözükmüyor.

 

bjk partizan 5Demba Ba; dün geceki gollerin sahibi siyahi forvet temposuz görüntüsünden pek kurtulamamış. Ya da statik bir forvet olduğunu kabul etmemiz gerekmekte galiba. Oysa, sağa sola deplase olan, gerektiğinde kontrada top götüren, hızlı ön direk koşuları olan, hava toplarının çoğunu indiren  bir forvet hayal ediyor insan.Hayal işte..Tek teselli Almedia dan iyi olması.

 

Olcay Şanlı; Fenerbahçe maçının moral bozuntusu ve üstüste gelen maçların yoğunluğundan dolayı Bic’in onu kadroya almayıp oynatmaması çok doğru idi J J J !!!!

 

Oğuzhan Özyakup; iyi bir rüzgar ile başlayıp yavaş yavaş sönen ve sıradanlaşmaya yüztutan Türk oyuncularına tipik bir örnek. İlk geldiği yılın gerisinde gidiyor..Toparlanmaz ve Sosa da formunu bulur ise 85. Dakikalarda çıkan oyuncuyu alkışlatmak için kullanılan bir yetenek halini alır.

 

bjk partizan gol1Takım başarılı bir turnuva performansına sahip Avrupa liginde.. Tothenam macı 1.liği belirler.. Ama önümüzdeki Pazar çok zor bir sınav bekliyor Siyah Beyazlıları..Çok iyi kapanıp mümkün olan en az pas ve en kısa sürede kaleye inen bir futbol kültürü olan Abdullah Avcı’nın takımı ile oynayacaklar. E tabi öne geçme durumunda yerde yatışların dayanılmaz hafifliğinide unutmayalım..Üstüne üstlük, başkanları kulüpler birliğinin en tepesindeki adam olmanın yanında akrabalık ilişkileri ile başta TFF ve MHK ya korku verecek bir zat..Tapelerden de gördüğümüz kadarı ile ağzı da bozuk.. Stadı bile zar zor 2 maçlık verdi..Bir mağlubiyet durumunda aman aman aman düşünmesi bile zor.. Bütün bu etkenleri alt alta koyduğumuz Olcay, Veli, Töre, Pektemek gibi eksikler bile önemsiz kalıyor.. Haydi hayırlısı..

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular