https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YOLDAŞ

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENBenim gibi Bilic’in Teknik Adamlık yönünü beğenmeyenler için bulunmaz nimet tadında bir maç…4-4-2 saçmalığı mı dersin, zıpladıklarında rakip santraforun beline bile gelemeyen  Franco – Necip ikilisi soytarılığı mı dersin, uzaydan attığı golle öne geçtikten sonra Atiba ya da Ersan değişikliğini düşünememe sığlığı mı dersin, Mustafa ve Demba Ba’ya uzun sure dayanma körlüğü mü dersin? Var oğlu var!!!

Bunların hepsi Slaven Bilic’in fıtratında var…Hep söylüyorum Beşiktaş hucümları %99,5 Gökhan Töre’nin kişisel performansına bağlı. İyi ise başarı, dünkü gibi kötü ise hüzün var Karakartallar için.. %0,5 da Samet Aybaba zamanından kalan pas oyunu ile topu öne taşıma ile gol bulması… Be hoca baktın Gökhan sahada yok oynat Oğuzhan’ı bari de Tolgay iki pas yapabilecek adam bulsun!

bjk brugge 105Hadi bunları geçtim.. Zaten hocadan bunları görmesini beklemeyi bırakalı aylar oldu benim.. Peki ey halkların kardeşliğine inanan, eşitliğin, adaletin peşinde küpe takıp, gitar çalan yoldaş BİLİC.. Nerde senin adaletin? Haftalardır senin kaleni başarı ile koruyan kalecine niye kelek attın? Kementi atacaktın da bu maçı mı bekledin? Peki sen Tolga kardeşimiz… Takım golü bulmuş ardından Mustafa ile yarım pozisyonu atamamış ama olsun ivmeyi yakalamış. Tur uzaktan görünmüş. Sen ne ot yemeğe o topları ayağında geveleyip takımın ve taraftarın dengesini bozuyorsun, hem de iki kere !!..

Sonra da autu ortasahanın ortasına doğru kısa atıp dönen topada kıçını kaldırıp koşamıyosun.. Gece saat 2’de evde olmayı göze almış taraftar da bunca emeğe karşı bu vurdumduymazlığı yuhalayınca bozuluyosun.. Yok öyle yağma! Tabi kendi oyuncusunu yuhalama mantığını savunmak ya da anlamak değil amacım ama bu şartlarda insanların sağlıklı düşünmesini beklemek hele hele yurdumun insanından bunu ummak fazlaca hayalcilik. Kısacası, golü nasıl yiyorsan yuhu da yicen oturucan aşşağı…Ya hacı Demba Ba ya ne demeli?.. Veli’ye ? Olcay’a?

bjk brugge 101Neyse bunların hepsi lafı güzaf… Maçtan sonra skora göre, antrenöre, futbolcuya sallayarak dünyanın en kolay işini yapıyoruz aslında. Bilic’ler gelir Tolga’lar gider.. Asıl kaçırdığımız nokta düğme kadar bir ülkenin takımına her iki maçta da yenilip, pozisyona giremeden oynadığımız gibi adamların disiplinli ne yaptığını bilen karizmalarının yanına bile yaklaşamadık. Bütçelerinin yarımız kadar olduğunu düşünür isek, ülke insanı olarak; para ile bazı şeylerin satın alınamayacağını hala nasıl anlayamadığımıza şaşırmamız gerektiğini düşünüyorum. Holding gibi yönetilme amacı bulunan ülkenin, holding patronun akıl tasarruflu oğlunun başında bulunan futbolunun durumu ne yazık ki ortada…

Basketbol, Güreş, Boks yada Yüzme de durumumuz faklı değil… Eğitimde, kültürde geriye giden mantelitemiz sporda da geriye doğru depar atmakta.. Arap kültürünü buram buram hissetiğimiz bu dönemde futbolcunun secdeye yatışı ile değil de yaptığı boş koşu ile, girdiği mücadele ile adına şarkılar yapmaz isek çok değil 2-3 yıl içinde Asya Kupalarında başarıdan başarıya koşarız…Ama merak etmeyin forvetimiz yine Demba Ba olur !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular