https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YİNE KIRILDIK

Okunması Gerekenler

Trabzon maçı sonrası iki tane seçenek vardı önümüzde. Ya daha çok hırslanıp motive olacaktık şampiyonluk için ya da geçmiş sezonlarda olduğu gibi kırılganlık gösterecektik. Biz yine yanlış yolu seçtik, yine kırıldık. Hem Avrupa’da hem de ligde üstüste büyük yaralar aldık.

Oysa Antwerp maçındakinden farklı bir takım vardı bugün sahada. 4 gün önce ön alan baskısını unutan takım bugün ilk devre topu geri kazanma hızı konusunda belki de rekor kırdı. Hakikaten iyi bastı çocuklar, ikili mücadeleleri kazandılar, topu eveleyip gevelemeden de hemen atağa geçtiler. Ancak ön taraftaki bitiricilik sorunu yine bütün bu çabaları sonuçsuz bıraktı. Öndeki üçlümüz tamamen değişmişti. Onların isteğine lafım yok ama ne son pas ne de son şutlarda doğru seçim yapamadılar.

Bir başka değişen adam Sosa’nın yerine başlayan Zayc idi. O da ilk yarıdaki iyi mücadelenin başrol oyuncularındandı. Ancak onun da büyük katkı verdiği bu kadar baskıyı 90 dakika sürdüremeyeceğimiz belliydi. Nitekim 60’tan sonra yorulduk. Yavaş yavaş düştü orta saha. Oyuncu değişiklikleri sonrası Gustavo’nun defansa geçişi, Novak’ı sola atmamız derken dengemiz de bozuldu. Arkasından da yedik kontrataktan golü.

Hemen öncesinde Serdar’ın bomboş kaçırdığı pozisyon vardı. O gol olsa şimdi bambaşka şeyler konuşuyorduk. O top döndü kalemize gol oldu. Kahraman olacakken ruhsuz damgası yedi oyuncular.

Bugün ilk devre coşkulu bir taraftar vardı ama ikinci devre yeterince ittiremedik takımı. Oysa sahadaki mucadele daha fazla desteği hakediyordu. 1-1’i yakaladıktan sonra bile rakip üzerinde baskı kuramadık. Belki de yorulan takımı gördü taraftar, inanmadı maçı çevireceğimize. Maç sonu tepki olması çok normal ama bu maç özelinde futbolcular için mücadele etmediler diyemeyiz.

Bu ağır yarayı nasıl telafi ederiz, nasıl toparlarız onu düşünmek lazım. İşimiz kolay değil. Eleştirilerden hoca da futbolcular da yönetim de nasibini alacaktır. Kırılacağımız kadar kırıldık. Tek yapılacak şey becerebirsek “sağlam” durmak. Ama bu da zannettiğimizden daha zor olacaktır.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular