https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YILIN ATLETİ KİM OLACAK?

Okunması Gerekenler

IAAF’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, IAAF atletizm uzmanları paneli tarafından belirlenen listede, erkeklerde 21 yıldır Ukraynalı Sergey Bubka’nın elinde bulunan sırıkla atlama dünya salon rekorunu 6,16 metreye taşıyarak kırmayı başaran Fransız RENAUD LAVILLENIE’nin yanı sıra Berlin’deki 2.02.57’lik süresiyle maraton dünya rekorunun sahibi Kenyalı DENNIS KIPRUTO KIMETTO da yer aldı.

Daha önce 5 kez dünyada yılın atleti seçilen erkekler 100 ve 200 metrenin dünya rekortmeni Jamaikalı USAIN BOLT, aday listede kendisine yer bulamadı!

Kadınlarda ise 3 bin metrede dünya salon şampiyonluğu yaşayan, 1500 ve 3 bin metrede dünya salon rekorunu elinde bulunduran Etiyopyalı GENZEBE DIBABA, 100 ve 200 metrede Avrupa şampiyonu Hollandalı DAFNE SCHIPPERS, gülle atmada dünya rekorunu 79,58 metreye geliştiren Polonyalı ANITA WLODARCZYK ve son 3 dünya salon şampiyonasında çekiç atmada zirveyi kimseye bırakmayan Yeni Zelandalı VALERIE ADAMS gibi isimler dikkati çekti.

OYLAMA 16 Ekim gece yarısına kadar devam edecek. E-posta üzerinden yapılacak oylamaya, IAAF ve Uluslararası Atletizm Vakfı’nın (IAF) yönetim kurulu üyeleri, IAAF’a bağlı ulusal federasyonlar, IAAF komite ve komisyonlarının üyeleri, IAAF toplantı direktörleri, IAAF atlet temsilcileri, atletlerin temsilcileri, önemli atletler, uluslararası basın mensupları, IAAF personeli ve IAAF’nin resmi sponsorları katılacak.

Oylama sonrasında finale kalan 3’ER KADIN VE ERKEK ATLET, 21 Kasım’da MONACO’da düzenlenecek 2014 Dünya Atletizm Galası’nda “yılın atleti” ödülü için mücadele edecek.

Bu prestijli ödül için GEÇEN SENE ana resimdeki Usain Bolt, Mo Farah ve Bohdan Bondarenko yarışmış ve kazanan ünlü sprinter BOLT olmuştu.

 

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular