https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YIKILMADIK AYAKTAYIZ

Okunması Gerekenler

Büyük fırsattı tabii dün Galatasaray’ın Hatay’a kaybetmesi. Bir galibiyetle bugün tekrar 2 puan farkla öne fırlayacaktık. Olmadı. Çocuklar çok istedi, çok ta iyi mücadele ettiler ama yine de olmadı. Her şeye rağmen averajla da olsa liderliği alarak kendimizi milli araya atıyoruz. Djiku ve Fred’in bu arada iyileşeceklerini düşünerek bundan sonrasına daha umutlu bakıyoruz.

En önemlisi şunu gördüm ben sahada bugün. Takımda kırılma falan yok. Oyuncuların tamamı, kötü oynayan Zayc, Tadic, Irfan Can dahil hepsi iyi mücadele ettiler. Maça %100 konsantre olmuşlardı, hepsi çok istediler. Karşılarında da az buz bir takım yok. Adana Demir bu ligin en sert deplasmanı. O yüzden ben bugün takımdan razıyım.

Elbette eksiklerimiz de vardı oyun olarak. Dzeko’yu bugün eleştiren çok. Son vuruşlarda beklentinin altında kaldığını kabul ediyorum. Onun topu önüne alışlarını da gözden kaçırmayın derim. Ustalık dolu dokunuşlar yapıyor ama santraforluğun cilvesi bu. Gollerle ölçülüyor performansları. Bugün de atamayınca eleştirildi Dzeko. Canı sağolsun, bugüne kadar çok yükümüzü çekti.

Fred’i özellikle çok aradığımız bir maç oldu. Stoperlerden korkuyorduk ama Jayden Samet ikilisi sağlam durdu. Maalesef Zayc Fred performansının oldukça gerisinde kaldı. Ferdi tempolu oynarken Osai top kayıpları yaptı biraz.

İsmail Hoca’yı da eleştirenler arttı bu ara. Hoca fazla surprize yer vermiyor. Rakibi şaşırtmıyor, bu detaya katılıyorum. Öte yandan futbolcular tarafından kolay adapte olunan, geçen sezonki karmaşıklıktan uzak bir oyunumuz var. Bu konuda bence kimse hocadan fazla bir değişiklik beklemesin.

Şimdi biraz dinlenme zamanı. Oyuncular da mümkün olduğunca kafayı dağıtsınlar. Aranın ardından zorlu maçlar var. Derbi zamanı da yaklaşıyor. Esas onemli olan o dönemlere formda ve eksiksiz girmek. Şampiyonluk o bölümde şekillenecek.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular