https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YAŞASIN CUMHURİYET

Okunması Gerekenler

YAŞASIN CUMHURİYET

Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya başlamak boynumuzun borcu.

Haftalardır, coach’un inandığı ilk beş’ten yeterli katkı gelmeden bazen savunma tarafını güçlü tutarak bazen de hücum da günlük oyuncu performansı ile yol alan bir takım izliyoruz. Tıpkı bu maçın tamamındaki Melih, Ali Muhammed ve Eddie Jarrel’in muazzam dış atış resitali ile oyuna tutunduğumuz ve ilerlediğimiz anlar ya da üçüncü çeyrekteki savunmanın agresifliğinin galibiyete giden yolun taşlarını döşediğine tanık olduk. Nitekim maçın üç çeyreğini önde bitiren ve bu çeyreklerde Maccabi’nin şut ayarını da bozan sarı lacivertliler sezonun ilk deplasman galibiyetine imzalarını attılar.

Şutumuza güvenip, ritmi tutturduğumuz dönemler savunma tarafını da diriltiyor. Savaşmak ve oyuncu bazında ki birbirini pozitif yönde tetikleyen bir maç oldu.50 %’lik üç sayı isabeti ivmeyi yukarı doğru çıkartırken aynı zamanda bu dönemlerde Nando-Jan ikilisini de kenara alıp dinlendirebiliyoruz. Aslında belki de sezon başından bu yana özellikle ikinci yarıda oynanan sistem coach’un ısrarla takıma dikte ettirmeye çalıştığı oyun. Kenardan gelenlerin ilmik ilmik örerek ve son topa kadar verdikleri mücadele takdire değer. Ancak her maç bu dış şut yüzdesi olur mu ? İşte çözüm bulunması gereken durum bu. Sürdürülebilirlik bu kadro yapısıyla sağlanabilir mi?

Ne olursa olsun deplasman da Maccabi’yi devirmek büyük iş.
Takım Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününde hem camiaya hem de ülkeye harika bir hediye verdi.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular