https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VELİEFENDİ’DE “ULUSLARARASI YARIŞLAR”

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCVELİEFENDİ’DE “ULUSLARASI YARIŞLAR”

Artık her sene “gelenekselleşen ve atçılığımızın ne durumda olduğunu test etmemiz açısından büyük önem taşıyan ENTERNASYONEL YARIŞLAR cumartesi ve pazar günü VELİEFENDİ hipodromunda sahne alacak.

Bu sene biraz da 15 TEMMUZ olaylarının etkisiyle yabancı katılımın daha sınırlı kaldığı yarışlarda, tabii ki gözler LONGINES firmasınında sponsor olduğu LONGINES TOPKAPI KOŞUSUNDA olacak.

1600 metre cim pistte koşulacak bu klasik dışında, pazar günü ENTERNASYONEL BOĞAZİÇİ, ENTERNASYONEL MALAZGİRT, ANADOLU, 2 yaşlı İng. taylarının katılacağı TRAKYA KOŞUSU ve tabii ki etkinlikler çerçevesinde bayan binici yarışları heyecanı ikiye katlayacak.

En şık giyinen bayan izleyiciye LONGINES firmasının saat hediye edeceği yarışların gün gün analizine geçecek olursak;

*** Cumartesi..saat 20.00 ENT./W Koşusu.. 2100 SENTETİK-ARAP

3 HANDASSA ve 5 VULCAIN yabancı atları daha şanslı gördüğüm bu koşuda, Karataş idaresindeki MERİH, ülkemiz adına bir sp yapabilir.

*** Cumartesi.. saat 20.30 ENT./ANADOLU koşusu..380 bin tl.2OOO SENTETİK

Dünyaca ünlü GODOLPHIN ekürisinden, M.BARZALONA’lı BARDA ve BELGIAN isimli 2 dişli rakibe, bizden CEMCEM, PAYİTAHT ve MISTER STORM..Gerçekten nefes kesecek bu kapışmada ,Ben birazda milli duygularla CEMCEM diyorum

*** Cumartesi.. saat.21.00 ENT./İSTANBUL koşusu.. .380 bin TL.16OO ÇİM

Godolphin ekürisinden tek temsilci 4 no’lu PROMISING’e karşı Gülerce ekürisi (TATVAN İNCİSİ-WILL POWER)’la HARD BABY ve SILENT CAT.

Promising, Tatvan incisi patlamış mısır diyip PAZAR’a yol alıyoruz.

*** ENTERNASYONEL’de 2.gün

PAZAR günkü ilk kapışma saat 16.30’daki ENT./BOĞAZÌÇÌ KOŞUSU.. 2400 metre mesafeli ve 180 bin euro ikramiyeli bu klasikte, bizden BAYBAŞKAN, BLAZE TO WIN, FLY BY ME ile X-DRIVE mücadele ederken, ELBERETH, MOVE UP ve STEEL OF MADRİD rakiplerimiz olacak. “Bizim kanaatimiz farklı kumaşlar STEEL OF MADRİD ile MOVE UP’in bir adım önde olduğu.. Ama umarım yanılırız da bizim atlarımız yüzümüzü güldürür!

Ve saat 17.00’deki 2 yaşlı İng.taylarının 115 bin euro ödüllü ENT./TRAKYA koşusu..
Godolphin ekürisinden BEST SOLUTION ile TOP SCORE, Şeyh MAKTOUM’un MAIL SHOT’ı, MASHAM STAR ve bu mesafede 1.10 yapan, 4’de 4’lü WANETA’mıZ. “WANETA’nın kazanmasını bekliyoruz.

Saatler 17.30’u gösterdiğinde, en büyük yarış 1600 ÇİM’de LONGINES ENT./TOPKAPI KOŞUSU..Tam 270 bin euro ödüllü bu önemli koşuda 3 yerli 3 yabancı toplam 6 at koşacak. DİPLOMAT, BLOND ME, SILENT ATTACK’e karşı, DAYIMBENİM, IMPULSIVE ve KREACHER. Açıkçası yabancı atların ikiliyi yapacaklarını düşündüğüm bu koşuda bizden birtek KREACHER’a şans veriyorum.

Ve festivalin kapanışı 1600 CİM, Arapların ENT./MALAZGİRT KOŞUSU..  65 bin euro ödüllü bu koşuya Remazan Kaya’nın (MOHUEB, AMANKAYA ve CHARLEA DE CHALIAC’ı ) eküri olarak katılıyor. GÜMBÜR GÜMBÜR, KAO KAT MHF, ULUER ve MISS DAHESS diğerleri.. Ben 2 ay önce benzer şartlarda ULUSLARARASI ALİ RIZA BEY koşusunu el oynatmadan kazanan MOHUEB’in ekürileriyle “resmi geçit” yapacağını düşünüyorum.

Ne diyelim, başta bizimkilere bol şans ve tadından yenmeyecek festival olması dileğiyle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular