VAZGEÇMEYECEKLER

Daha sezonun ilk gününden beri zor zamanlar yaşasalarda, Zeljko’nun olduğu yerde umutlar en son ölür.

 

Bir ve beş numaranın olmadığı bir gecede, Malcom Thomas’ın, Jan Vesely kostümü giymiş hali bir yana, Leo Westerman’ın kariyerine sayı rekoru eklediği gecede, geçmiş Fenerbahçe performanslarından bölümler izlemek adeta gözlerimizin pasını sildi.

 

İlk 16 dakika’da Nando’dan sayı üretmeden Vitoria deplasmanında ayakta kalabilmek herşeyden önce geçtiğimiz yıl dörtlü final tecrübesi yaşadığımız sanayi sitesinden bozma lakin uçsuz bucaksız tarla görünümlü Fernando Buesa arenanın etrafındaki restaurantlarda yaşadığımız Fenerbahçe sohbetlerinin gururunun hatırına fevkalade oldu.

 

Maçı baştan sona önde Baskonia’yı yaklaştırmadan deplasmanda oynamak, takımın Olympiakos deplasman galibiyeti sonrası güvenine ciddi katkı yapacak.

 

Son maçlarda üç sayı çizgisinin gerisinden oynama alışkanlığı ve çift hanelerde isabet üretme performansı takımın bundan sonra alacağı yolu kolaylayacak. Uzun ve kısaların çemberle olan münasebetlerinin topu paylaşmak ve asist üzerinden oyunu yönlendirme açısından coach’un da elini rahatlatacaktır. Yanı sıra top kayıplarının kolaylığına mutlaka çözüm bulmak gerekiyor. Hücumda topu kenarlara sıkıştırmaktansa ortadan ve kanatlardan oynamakta organizasyonun pozitif yol almasını sağlayacak.

 

İki maçtır Zeljko tercihiyle dışarıda kalan Laugverne’nin aldığı sürede sayı, asist, ribaund ve savunmada verdiği katkı takımın doğru yolda olduğunu gösteren en önemli etken.

 

Fenerbahçe Beko’nun önünde kalan on altı maç için ışığın görüntüsü çok net. Üzerine koyarak ilerleyecekleri konusunda şüphemiz yok.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Önceki İçerikBKY İLE 7 SORU 7 CEVAP
Sonraki İçerikAYAĞA KALKTILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz