https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÜSTÜNE KOYA KOYA DEVAM EDECEĞİZ

Okunması Gerekenler

ÜSTÜNE KOYA KOYA DEVAM EDECEĞİZ

Güzel maç oldu. Bir maç kazandık diye de şımarmayalım. Ama maçı ne kazandırdı diye düşünmek lazım. Sıralayalım:

 

  • Yedek kulübesi: Sonradan oyuna giren oyunculara bakar mısınız: Moses, Tolgay, Janilson. Şimdi elinizde güçlü bir yedek kulübesi olursa oyuna müdahale etmek için beklemezsiniz. Ama yoksa Cocu gibi ulen dur belki en iyiler bir iş yapar dersiniz. Yapmaz gidersiniz. Bu nedenle bu kadar kuvvetli bir yedek kulübe ilk defa hocanın hizmetine verildi. Olmadığı dönemlerde de hoca bağımsız neler yaşadık unutmayalım. Gazla mazla yürümez futbol..
  • Tutanın güven verecek: Volkan Demirel: Öyle alırız iyi bir kaleci, bu Volkan da yürüdü bizinkilere derseniz, ligin dibine gömülürsünüz. Neden mi? Tutanın iyi olmazsa, takım hep korkar. Volkan Demirel, iyi tutan olmasa da, tutan tarafını iyi yönetendir. Ayrıca güven verir. Sezonluk 2 maç kaybedersiniz hatalarından dolayı ama çok maç kazandırır. Öyle bir kavga olur ki, gelir iki eliyle alır iki rakip oyuncuyukavgayı bitirir: Veya bir küfür eder, Roman belki düzelmez, onu kimse düzeltemez, ama içi kıpırdar. Kalecin yani tutanın güven verecek net!
  • Ersun& Volkan Ballı: Burası da önemli. Ellerine iyi malzeme verirsen bu ikili onu iyi yönetir. Bun uda gördük. Benzia’yı oynatırlar, çıkarken arkadaşları öper onu ve o söylenir, ulen iyi gidiyorduk neden diye sorar. Ayrıca bu ikili takımını sever. Golden sonra “bir şarkısın seni” söylerken görünce anlarsın ki, içten seviyor kereta. Aferim dersin!
  • Atan: Atanında iyi olacak. Öyle arap atı gibi koşup ağzı açık nefes alıp, mal gibi topa vurmayacak. İspanyol boğası gibi olacak. Soldado’da formunu yakaladıkça Fenerbahçe’de toparladı. Daha iyi olacağına eminiz. Sakatlık olmasın gerisi kolay.
  • Deli Dumrul: Bir de takıma deli Dumrullar lazım. Bunlar hırslı, yetenekleri çok değil ama belirli özellikleri iyi olan topçulardır. Buyrun hemen kıvırcık saşlı Sadık Ayağı kırılacak diye kortuğumuz durumda oynamaya devam etti. Benim aklıma nedense onu her gördüğümde Nezihi Tosuncuk geliyor.

 

Bunların dışında şımarmaya gerek yok. Normal bir Fenerbahçe, Göztepe gibi orta sıra takımlarını kendi sahasında yener. Normale dönen Fenerbahçe’de yendi. Bu kadar.. Gün geçtikçe, güçlü bir orta sahası olacak, defansında Roman’lar olmayacak, Slimani, Ersun’un dediği gibi savaşacak düzelecek. Bu sene böyle ilk 5’te bitireceğiz. Şampiyon olmadığımız için  tadı olmayacak belki ama seneye olacak Feneri hissdeceğiz. Çünkü gelişim vari aynı hataların tekrarı yok. Hayırlısı. Ekici güzel demiş, Üstüne koya koya ilerleyeceğiz, bazen rakibe, bazen hakeme, bazen performansa.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular