https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TÜRKİYE U-18 ÇEYREK FİNALDE!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Konya’da düzenlenen U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye İspanya’yı 84-71 ile yenerek üst gruptaki ikinci galibiyetini aldı ve çeyrek finali garantiledi.

Maçın Hikayesi

Maçın ilk çeyreği dengede geçti, Türkiye ilk çeyreği 20-15’le önde geçti. Türkiye ikinci çeyreğe top kayıplarıyla başladı ve İspanya 10-2’lik bir seri yakaladı. Türkiye Furkan Korkmaz’ın coşmasıyla ve Ayberk Olmaz’ın bu turnuvada ilk kez beklendiği gibi oynamasıyla toparlanarak devre sonuna kadar 27-5’lik bir seri yakaladı ve ilk yarıyı açık farkla önde bitirdi: 50-30

Üçüncü çeyrek 67-54 ile bittikten sonra İspanya son çeyreğin ilk beş dakikasında müthiş oynadı ve farkı iki sayıya kadar indirdiler: 69-67 Bu dakikadan sonra Türkiye savunmada daha etkili oldu, hücumda da Berk Uğurlu kontrolü ele aldı ve Türkiye son dakikaları rahat geçti.

fiba 3Oyuncu Performansları

Berk Uğurlu: Berk bugünkü performansıyla en üstte yer almayı hak etti. İkinci çeyreğin sonundaki dev seride önemli rol aldı. Son beş dakikaya girilirken fark iki sayıya girdiğinde sorumluluk aldı ve ibreyi Türkiye lehine çevirdi. İstatistikleri; 15s-5a.

Egemen Güven: Egemen son maçlardaki gibi yine yıldızlaştı. Pivot bölgesinde çok önemli oyunculara sahip olan İspanya karşısında iki devrede de etkili olan Egemen double-double yaptı. İstatistikleri; 21s-18r-2a-5b

Furkan Korkmaz: Furkan da günün yıldızlarından biri oldu. Toplamda 16s-3r-2a ile oynayan Furkan özellikle ikinci çeyrekteki dev seride muhteşem oynadı, eli ısındığında inanılmaz derecede etkileyici oluyor.

Ayberk Olmaz: Ayberk bu turnuvada ilk kez bu kadar etkili oldu. Bugün de sadece on dakika sahada kaldı ama ilk yarının sonunda ibrenin Türkiye’ye dönmesinde çok etkiliydi. Ayberk 8s-4r ile oynadı.

Okben Ulubay: Okben maçın en iyisi değildi ama yine gerektiğinde sorumluluk almayı bildi. Maçı 10s-4r-3a ile tamamladı. İyi bir şut yüzdesiyle oynadığını da not edeyim.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular