https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NE OLDU BİZE ???

Okunması Gerekenler

koryNe oldu Bize?

Futbol ile yatan Futbol ile kalkan bir ülke idik. Belki hala çaktırmadan öyleyiz. Peki bu inanılmaz düşüş niye?

Ne oldu da Dünya ve Avrupa 3.lüğünden, daha elemelerin yarısında havlu atan bir ülke haline geldik.?

Ne oldu da her şehirde, her statta, her ligde tribünler dolar iken 4 büyüklerin bile ortalama 10.000 seyirciye oynadığı bir lige döndük?

FB ESES 20Neden mi?

Herkes birçok sebebini sayabilir, hepsine saygılıyım. Benim düşücelerimdeki portre birçok kişiden biraz daha karanlık.

Bu karanlığın en büyük sebebi “yönetici” sıfatı ile sporun içinde olan, bana kalırsa sporun değerlerini sömürmekten başka hiçbir şey yapmayan insanlarımızdan kaynaklanıyor. Son senelerde ülkemizin her köşesinde gördüğümüz kavgacı, kibirli, siddetten medet uman, bilmese bile çok bildiğini zanneden, elindeki değerleri yükseltmektense diğerlerini aşşaya çekip kendi açıklarını kapatmayı planlayan basiretsiz insanlar ile çevrildik. Kısa vadede de ne yazıkki bu böyle devam edecek gibi gözükür.  Bu kadar karanlık içinde parıldamaya çalışanlar ise, ya türlü oyunlar ile alaşşağı ediliyor, ya da haketmedikleri anlamsız eleştirilere maruz kalıyorlar. Bıkıyorlar ve tükeniyorlar!

MILLI TAKIM2Biz çok yetenekli bir ükeyiz, çok yetenekli gençlerimiz var bahanesinin altına saklanıp, gelecek için o yetenekleri nasıl parlatırız, nasıl ilerletiriz planları yapmaktansa, üstünden nasıl para kazanırız, nasıl çıkar sağlarız peşindeyiz. Ne planlarımız var ne de programlarımız…

En basit örneği; Lise yıllarımda milli takım maçına gidebilmek için okul kırar saatlerce sırada bekler maça girip, o şanlı formayı taşıyan futbolcuları görmek için yerimde duramazdım. Şimdi milli maçlar birer komediden ibaret. Ekilen kibir ve kavga toğumlarının tribünlerde en net görüldüğü maçlar olmaya başladı. Oynayan futbolcuların üstlerindeki Ayyıldızlı formayı görmezden gelip klüp takımlarında nerede oynuyorlar ise ona göre muamele görür oldular. Biz ne zaman bu hale geldik?. ..

Bu kadar şaçma sapan bir ortamda çıkıp birde niye tribünler dolmuyor diye soranlar var ya… O arkadaşları karşıma alıp alfabeyi A-B-C diye baştan anlatarak, herşeye yeniden başlamak isteğim var.

KORHAN TOPALOĞLU

korhan.topaloglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular