https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRUMP – LEBRON JAMES KAVGASINDA İKİNCİ PERDE!

Okunması Gerekenler

Donald Trump ile Lebron James arasındaki ilk gerilim geçtiğimiz yıl; NBA şampiyonu Golden State Warriors’ın Beyaz Saray davetini geri çevirmesi ile başlamış ve sonrasında Lebron James, “Sen gelene kadar Beyaz Saray’a gitmek büyük bir gururdu” ifadelerini kullanmış ve Trump’a ‘Serseri’ şeklinde hitap etmişti.

Aynı dönemde NFL oyuncuları ülkedeki ırksal eşitsizliği ve polis şiddetini eleştirmek için ulusal mars sirasında diz çökme eylemi yapmış ve Trump bu oyuncuların ligden kovulmaları gerektiğini belirterek spor dünyasında tartışma yaratmıştı.

Bu hafta ise ikinci perdeyi yaşadık!.

CNN’den Don Lemon’la gerçekleştirdiği söyleşide Trump’i bölücü olmakla ve sporu toplumu bölmek için kullanmakla suçlayan Lebron James, sonrsında ABD Başkanı’nın hedefi olmuştu.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Lebron James televizyondaki en aptal adamla söyleşi yaptı. Adam, Lebron’u zeki gösterdi ki bu kolay bir şey değil” demiş, ardından da Ben Mike’i (Jordan) severim diyerek bir nevi LeBron’a göndermede bulunmuştu.

Donald Trump ile LeBron James arasındaki kavga dalga dalga yayılmaya devam ediyor ve Amerikan Başkanının eşi Melania Trump’tan, ünlü basketbol yıldızı Michael Jordan’a dek sansasyonel söz düellosuna girmeyen kalmadı!

Lebron James’ten Trump’ın açıklamalarına ilişkin henüz bir cevap gelmezken, NBA takımlarından Charlotte Hornets’in de sahibi olan Jordan, “LJ’ı destekliyorum. Toplum için harika şeyler yapıyor” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili sürpriz bir açıklama da Trump’ın eşi First Lady Melania Trump’tan geldi. First Lady, sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada “James’in toplum için önemli şeyler yaptığı belirterek, yıldız basketbolcunun geçtiğimiz günlerde Ohio’da açtığı okulu ziyaret edebileceğini” söyledi.

Şimdi herkesin gözü The King’de ve masa tenisi maçına dönen bu atışmada, tüm kamuoyu merakla LeBron James’ten gelecek cevabı beklemeye başladı.

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular