https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TROMSÖ’YE RAMAK KALA..

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCEfsane Werder Bremen maçı, karlı İSTANBUL günü, IOSIF ROTARIOU’nun 90’da çizgiye saplanan topu ve MUSTAFA DENİZLİ.. Tam çeyrek asır sonra yine Denizli ve yine yeni bir Avrupa yolculuğu..

gs astana 2Türkiye liginde oynarsa alacağı derece son 4 olacak rakip, sokak basketbolcusu kılıklı ama atletik afrikalılarla dolu ASTANA. Tamam kendi evinde kimseye boyun eğmeyen ama sonuçta kumaşı belli bir takım. Ligleri bitmiş ama ne günlere kaldık, ölüyü diriyi bırakmışlar, 10 gündür burda hazırlanıp gözü bize dikmişler!

Ama açıkçası neredeyse TROMSÖ’den de büyük bir faciayla karşı karşıya kalacaktık. ALLAH korudu desem abartır mıyım; sizlere sormalı !!

Maça NTVSPOR ve Mehmet Demirkol’un şiddetle tavsiyesi “CHEDJOU” ön liberolu yani MELO’nun yerine başladı G.SARAY. Aslında herkesin istediği bir düşünceydi bu. Ama yok canım, bu da olmadı. HAMIT’e küfür eden baylara bayanlara duyurulur; Valla devre arasına kadar SELÇUK & BİLAL olmazsa olmaz !

gs astana selcuk golKötü bir derece, G.SARAY hiçbir şey oynamadı ne acı.. Takıma nasıl bir operasyon yapıldıysa, erkekliği alınmış kedi gibi. Hareketsiz, stabil ve tek kelimeyle kopuk..

Ama dikkatimi çeken birkaç nokta; başı sıkışmadan kimsenin SNEIJDER’e oynamaması. Yine de ilk devre YASİN ve BURAK bencillik yapmasa tabela 2-0 olabilir, insanlar bu kadar isyan etmezdi. Düşünsenize arkası dönük adama faul yapıp, duran top şansı veren, ofsayttan kaçamayan GUİZA görünümlü BURAK YILMAZ. Vah ki ne vah !

5 puan, 1 galibiyet ve UEFA AVRUPA LİGİ. ŞUBAT’a kadar ne olur bilemem ama umarım bir mucize olur. Pazartesi ligdeki kaderini şekillendirecek ve son 4 yılda 10 kez oynayıp 7 galibiyet 3 beraberlik alıp, hiç yenilmediğimiz BEŞİKTAŞ maçı..

Dilerim bu formanın ağırlığını hatırlarlar, biraz top oynarlar.Yoksa SIKINTI BÜYÜK valla !

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : iskender.genc@abcspor.com

twitter : @iskendergen1

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular