https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRABZON MEDICAL PARK- SEZONA BAKIŞ

Okunması Gerekenler

Trabzonspor geçtiğimiz sezonu inişli-çıkışlı geçirmişti ve sezonu iyi sayılabilecek bir noktada bitirmişti. Takımın Eurochallenge’a katılma hakkı elde etmesinden sonra Trabzonspor yönetimi ve sponsorlar da harekete geçti ve önemli yabancı transferleri yapıldı. Takımın rotasyonuna bakalım:
            PG: Jerome Randle – Tutku Açık – Yunus Akçay
            SG: Dwight Hardy – Caner Şentürk
            SF: Sean Marshall – Alper Saruhan
            PF: Novica Velickovic – Nusret Yıldırım
            C: Gani Lawal – Andrija Stepanovic
           Trabzonspor’un yerli rotasyonunda sıkıntı çekmesi muhtemel, Tutku Açık dışında önemli bir yerli isme sahip değiller. Tutku Açık da geçen sezon sakatlık sorunu yaşamıştı ve bir türlü istikrarlı oynayamamıştı, bu sezon ne kadar sağlıklı olacağını göreceğiz.
            Yabancı transferlerine bakarsak, en fazla ses getiren transfer Gani Lawal transferi oldu. Geçtiğimiz sezonu EA7 Milano’da geçiren Lawal İtalya Ligi Şampiyonluğu yaşamasının yanında başarılı bir Euroleague sezonu da geçirmişti, geçtiğimiz sezonki performanstan sonra Lawal’ın Real Madrid gibi üst seviye bir takımda en azından yedek olmasını beklerdim ama o farklı bir kariyer tercihi yaptı ve Eurochallenge seviyesine indi.
 Bir diğer önemli yabancı transferi Novica Velickovic. İlk gençliğinde Sırbistan’ın en önemli yıldızlarından biri olması beklenen Velickovic Real Madrid döneminde yaşadığı sakatlıklardan sonra eski haline dönemedi ama en azından tecrübesiyle Trabzonspor’a katacağı çok şey var, sağlıklı olursa takıma çok önemli katkı yapabilir ama en azından varlığı bile bu takımı bir üst seviyeye taşır.
 Sean Marshall’dan bahsetmemize gerek var mı, bilmiyorum. Türkiye Ligi’nin tecrübeli yabancılarından biri olan Marshall kısa bir Dubai macerasından sonra tekrar Türkiye’ye döndü ve bence yerinde bir tercih oldu.
Diğer yabancı transferlerinin gölgesinde kalan Dwight Hardy bu yılın ligdeki en iyi transferlerinden biri bile olabilir. ’87 New York doğumlu Hardy kariyerine İtalya’da başladı ve özellikle geçtiğimiz sezon dikkat çekici bir performansa imza attı. Hardy daha çok 1 numaralı pozisyonda oynuyor, Randle-Tutku varken 2 numaraya kayması bekleniyor, 2 numarada ne kadar katkı vereceğini sezon içinde göreceğiz.
 Jerome Randle geçtiğimiz sezon takıma katıldıktan sonra takımın lider oyuncusu olmuştu, bu yıl daha fazla takım arkadaşlarını devreye sokması bekleniyor.
 Koç Hakan Demir
 Kariyeri düşüşte olan Hakan Demir son dönemde istikrarsız takımların başındaydı ve çalıştırdığı takımlar sezon içinde defalarca kadro değişikliğine gitmişti, Trabzonspor’da kadrosu baştan şekillenen bir takımla çalışacak ve kendisini de ciddi bir şekilde değerlendirebileceğimiz bir takımın başında olacak.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular