TORONTO İKİDE İKİ DEFOE İKİDE ÜÇ YAPTI

ozzyTORONTO evindeki ilk maçında D.C. United takımını ağırladı. Kış şartlarının hala devam ettiği bir ortamda, donmuş saha zemini oyunculara zaman zaman zor anlar yaşattı. Neyseki iki takımdan da ciddi bir sakatlık yaşanmadan oyun tamamlanabildi.
22.000 taraftarın soğuk hava şartlarına rağmen doldurduğu BMO Field’de Toronto’nun yeni yıldızı Defoe, kendinden beklentileri cevapsız bırakmayarak 60. dakikada maçın tek golünü attı. Bu galibiyetle Toronto 2-0-0 lik rekora ulaştı. Bu da Toronto için ligde bulundukları 7 yıl içerisindeki en iyi başlangıç oldu.
Defoe maç sonrası yüzündeki tebessümle yaptığı açıklamalarında; “Toronto’lu taraftarlarla buluşacağı bugünü iple çektiğini ve onları mahçup etmeyerek takımına attığı golle galibiyeti getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Bu galibiyeti birinci dakikadan itibaren bizleri yalnız bırakmayan ve ateşleyen taraftarımıza tarftarlarımıza borçluyuz, onlarsız bu galibiyet olanaksızdı” diyerek Toronto’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Geçtiğimiz haftadaki iki defa pozisyona girip iki gol atmanın aksine, bu hafta Defoe tabii ki ‘biraz da DC United defansının yardımlarıyla birlikte diyelim’ birçok gol pozisyonuna girdi ancak Toronto taraftarı gol için 60. dakikayı beklemek zorunda kaldı. Brezilyalı Gilberto nun defans ikilisini yararak girdiği pozisyonda düzgün vuruşunu DC kalecisi Hamid iyi çeldi ancak dönen topu Defoe ağlara göndermekte zorluk çekmedi.
qqqMaç boyunca Toronto orta saha kontrolünü Breadley’nin kaptanlığında hiçbir zaman rakibe kaptırmadı.  Son çeyrekte  oyunu biraz daha kendi sahalarında kabul etmiş gibi görünseler de, yakaladıkları kontrataklarla rakip kalede sayısız gol fırsatları yakaladılar. Zemin biraz daha düzgün olsa skor Toronto lehine çok daha farklı olabilirdi. Sonuç olarak iki taraf arasındaki kalite farkı bariz şekilde ortadaydı ve Toronto pek de fazla zorlanmadan sahasındaki ilk maçını kazanarak 2/2, Defoe da ikinci maçında 3. golünü atarak ikide üç yapmış oldu.

oz.temur@abcspor.com