https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TIGER WOODS RYDER CUP DIŞINDA MI KALACAK?

Okunması Gerekenler

EMRAH
Pazar günü tamamlanan senenin son Grand Slam turnuvası PGA Championship’in ardından Ryder Cup 2014’te Amerika’yı temsil edecek ilk 9 sporcu kesinleşti.
Ryder Cup puan sıralamasını ilk 9 sırada bitirerek 26-28 Eylül tarihleri arasında İskoçya’da oynamaya otomatik olarak hak kazanan oyuncular şöyle;

1. Bubba Watson
2. Ricky Fowler
3. Jim Furyk
4. Jimmy Walker
5. Phil Mickelson
6. Matt Kuchar
7. Jordan Spieth
8. Patrick Reed
9. Zach Johnson

Aslında sıralamada 6. sıra Dustin Johnson’a ait ama kişisel sebeplerle katılamayacağını açıklayınca onun yerine 10. sırada bulunan Zach Johnson katılmaya hak kazandı.
Bu gelişmeler sonunda Kaptan Tom Watson futbol deyimiyle elinde bir bomba buldu. Tiger Woods hem sakat hem Ryder Cup sıralamasını 70. sırada tamamlayabildi. Bu seneki en iyi derecesi 25.lik ve Ryder Cup başlayana kadar katılıp kendini deneyebileceği ve Watson’ı ikna edebileceği bir turnuva da yok. Bu durumda Watson ancak Tiger’ın ona vereceği bilgiye göre hareket etmek zorunda kalacak.
tiger3Bu bir takım ve match-play turnuvası olacağı için Woods’un orada olması,takım sinerjisi ve rakiplere gözdağı vermek açısından çok şeyi değiştirebilir. Zaten Watson an itibari ile turnuvaya 3 çaylak oyuncuyla katılıyor( Walker, Reed, Johnson ), kendisine yardımcı kaptan olarak tecrübeli isim Steve Stricker’ı seçti ama İskoçya’da Tiger’ın tecrübesine muhakkak ihtiyacı olacak. Ama diğer yandan da sıralamada ilk 9 dışında kalan ama bütün yıl Tıger’dan çok çok daha iyi oynayan isimlere de haksızlık yapılmış olacak.
PGA öncesi 11. sırada bulunan Phil Mickelson’ı seçmeyi planlayan ve en azından bir yer için kafası rahat olan Watson, Mickelson turnuvada ikinci olup bir anda beşinciliğe yükselince, iyice sıkıştı. Woods katılmazsa Amerika’da ratingler de düşeceği için açık olmasa da organizatörlerden de bir baskı görecektir.
En geç 2 Eylül’de 3 wildcard ismi açıklamak zorunda olan Watson bence Tiger Woods, Hunter Mahan, Keegan Bradley, Ryan Moore, Brendan Todd ve Jason Dufner arasından seçim yapacak.

emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular