https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

THUNDER YUSUF

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENThunder Yusuf

Yusuf Şimşek futbolu geç bıraktı.. Müthiş yeteneğinden ziyade başka özelliklerini kullanarak geçti futbol hayatı. Keyif aldığı işleri koşmaya , mücadeleye tercih etti.. Belki de iyi yaptı bi daha mı gelecek bu dünyaya ?..Fakat artık amiyane tabirle ”hoca”.. Ne yapmış ise artık 7 maç ceza almış.. Haftalardır tribünlerin çeşitli kısımlarında görüyoruz onu.Hep bir drama bir trajedi.. Bugün de stadın yeni açılmış sana bir loca vermişler maça bak diye.. Nedir kardeşim o hareketlerin??  Takımında sana benzemiş.. Mesela Eto efendi..Maç başinda takıma konuştuğu yada saha içinde hakeme söylendiği kadar koşsa bitmemiş derdik.. Sadece Eto mu?.. Antalya takımının %80 ‘ni koşmaktan çok konuştu..Bu kadar konuşup hakemi etkilemeyi amaçlamasalardı maç içinde bu kadar rezil edilmezlerdi.

YUSUF 1Futbol sahası garip bir yer.. Bizler dışardan çok anlayamayız ama içerde çok şeyler olur. Normalde Beşiktaşlı oyuncuların son 5 dakikada oyunu rolantiye almaları gerekirdi ama sahada o kadar tiyatral bir rakipleri vardı ki hırslarını alamayıp perişan ettiler Antalyayı ve hocalarını !! Neyse Güney ekibini yeni stadlarının heyecanı ile bırakıp Siyah Beyazlılara geçelim.

Oyun içinde bir kaç dakika hariç mükemmel oynadılar. Querasma ve Oğuzhan haricindeki her oyuncu kendi performansının üst seviyesindeydi. Özellikle Necip olağanüstü oynadı.. Rakibi durdurmanın yanında maçın son dakikalarında attığı paslar şimdiye kadar bize gösterdiği Necip performansına yakışmadı :).. Atiba için birşey söyleyemiyorum.. Çünkü seyretmek yoruyor. Bir insanoğlu yaptığı işi bu kadar mı sever? 1982’den beri anlayarak bu takımı seyrederim. Böyle bayıltmalara az rastladım. Tebrikler..

bjk gol 2Beşiktaş bu sene çok başka..Rakiplerinin saygısını kazanmasına son bir iki hafta kaldı..Ancak bu arada Yönetimin yapması gereken bir hamle var.. Bu sempati sağlamış takım için kendi stadı bitene kadar Başakşehir stadını bağlaması gerekiyor. Hele hele Galatasaray maçını başka hiçbir yerde oynamayı düşünmemeli. Artık bindiğiniz dalı kesmeyin Avrupa kupası dahil tüm maçlarınızı Başakşehir stadında oynayın.. Anlatmayın bize UEFA ya stad ismi bildirdik falan yalanlarını.. FIFA da ne rüşvetlerin döndüğünü ya da UEFA’nın ülkelerde yapılan şikeleri görmediğini hepimiz biliyoruz..Stad değişikliğini yapın geçin..

Son söz de Şenol hocaya.. Bir gün önce berabere biten derbi hocaya stres yapmış.. 7-8 bitecek maç o stres yüzünden 5 de kaldı.. Canı sağolsun ama aman diyelim.. Bu camiayı pek tanımıyor olabilir onda olabilecek 1 stres bu taraftardan 1 milyon olarak kendisne ve oyuncu grubuna gelecektir..

Son olarak, keyif alıp keyif veren bir takım seyretmek için çok bekleyenlerin gecesiydi bu..Devamı ola İnşallah…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bulent.bilirgen@abcspor.com

twitter : @BilirgenBulent

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular