https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YENİ YABANCI KURALI

Okunması Gerekenler

Yeni yabancı kuralı açıklandı. Kulüpler 28 kişilik oyuncu kadrosunda 14 yerli 14 yabancı oyuncu bulundurulabilecek.

İşte detaylar;

Kulüpler 28 kişilik oyuncu kadrosunda 14 yerli 14 yabancı oyuncu bulundurulabilecek.

Kulüpler 18 kişilik maç kadrosunda ise 11 yabancı 7 yerli futbolcuya yer verebilecek. 7 yerli futbolculardan birisi ise alt yapılardan çıkmak zorunda olacak ve 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıkılabilecek.

Yeni kurala göre Erkan Zengin, Veli Kavlak gibi başka ülkelerin milli takım formalarını giyen isimler artık yabancı oyuncu statüsünde yer alacak…

Yeni yabancı kuralı 2015-2016 sezonu için geçerli olacak.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı. işte o açıklamalar;

Yabancı konusunda değişikliğe gitme kararı aldık. Altyapıdaki futbolcuların geleceği için bu yeni kuralı uygulama kararı aldık. Biz bu düzenlemeye yabancı değil ‘Yerli Kuralı’ diyoruz. Hocamız Fatih Terim, 1 senedir çalışma yaptı. Kulüplerimizin mali yapısını değerlendirdik. 18 kulübümüz onayı ile aldığımız kararı açıklıyoruz.

14 yabancının isterse 11’i de sahada oynayabilecek. Kulübede 18 oyuncunun 7 si yerli 11’i yabancı olacak. Yabancı ülkelerin milli takımında oynayan yerli oyuncular, yabancı statüsünde sayılacak. Yedek kalecilerden bir tanesi Türk olmak zorunda.

Kulüplere teşvik sistemi getirmek. Kulüplerin vergi borcu, oyuncuya borcu, UEFA’ya borcu varsa, transfer yapamayacaklar. Bundan itibaren sezon başında sadece 28 futbolcuya lisans verilecek. Aldığımız kararların detaylarını tekrar değerlendireceğiz.

Yıldırım Demirören “Türk futbolu için hayırlı olsun. Türk futbolunda devrim gibi karar. Kulüp başkanlarına da teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular