https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TESSA VIRTUE & SCOTT MOIR, AŞKTAN DA ÖTE

Okunması Gerekenler

Sadece Kanada değil belki de tüm spor dünyasının mutlu sonla bitmemiş en büyük aşk hikayelerinden olan, Scott Moir&Tessa Virtue ikilisinden bahsedeceğiz sizlere bugün..

Karriyerleri boyunca 1 Olimpiyat, 2 Dünya Şampiyonluğu ve onlarca madalya kazanan buz dansında hem teknik hem de artistik anlamdaki efsane çiftinin tanışmaları, (biri 7 diğeri diğeri 9 yaşındayken) 1997′ nin başlarına dayanıyor.

Gençler hatırlamaz ama zamanın bir diğer, belki de en büyük efsane buz dansı çifti Jean Torvill & Christopher Dean sonrası, ruh ikizi tabirine en çok yakışan sporculardı yazıya ismini veren Kanadalılar..

Ama bu aşktan da öte ten uyumu maalesef evlilikle bitmediği gibi, ikisi de başka kişilerle evlendiler.

Hiçbir zaman resmi anlamda sevgili olmayan daha doğrusu olsa da açıklamayan ikili hatta bir röportajlarında da insanların onları çift olarak zannetmeleri için, “Romantik hikayeleri buz üzerinde güzel anlattığımız için bizi çift zannediyorlar, demek ki işimizi iyi yapıyoruz”  demişlerdi.

Herkesin en iyisi kendine, belki onlardan daha iyi çiftler de vardı ama bu ikilinin sağladığı ahengi kimse yakalayamamıştı.

Nirvanaları ise bence 2010’da onlara Olimpiyat Altını getiren, Vancouver’daki “Tango Romantica ve Spanich Flamengo” performansları..

Fazla detaya girmeden, meraklılarına; Nat People Geo’daki belgesellerini seyretmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Herkesin spor hayatları bittiğinde kesin evlenecekler diye düşündüğü bu ikili, asıl bombayı, başka birileriyle evlenerek yaptılar ve birbirilerine bakışları, seyredenlere verdikleri kimya ve ten uyumu ile ruh ikizinin sözlük tarifi çift, Scott Moir’in 2019’da Jaclyn Mascarin ile nişanlaması sonrası, Tessa Virtue’un de Toronto Maple Leafs buz hokeyi oyuncusu Morgan Reilly ile akabinde ilişkiye başlaması ile devam etti ve evlendiler!.

Ve maalesef peri masalı ötesi bu çiftin özel hayatı filmlerde görmeye alıştığımız mutlu sonla bitmedi.

ABCSPOR

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular