https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TAŞLAR OTURUNCA

Okunması Gerekenler

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki.
Arao’ya destek olarak Zayc devreye girince senin orta sahan yol geçen hanı olmaktan kurtuluyor. Rakip geniş boşluklar bulamıyor. Ümraniye maçında olduğu gibi elini kolunu sallayarak 2 pasta Altay’la karşı karşıya kalamıyorlar. Uzun lafın kısası taşlar yerine oturunca daha kompakt bir takım oluyorsun.

Bu da tüm oyuncuların performansını etkiliyor. Geniş alanda yakalanmayan Gustavo Henrique bile zorlanmıyor. Beklerin daha rahat hücuma destek veriyor. Topun peşinde takım olarak koşmayı bırakıyorsun, rakip senin peşinde koşuyor. Emre Mor, Lincoln istedikleri topları daha fazla alıyorlar. Forvetlerin çuval dolusu pozisyona giriyor. Yani orta saha merkezini rakibe bırakmadığında herkesin yetenekleri daha çok ortaya çıkıyor.

Öte yandan elbette rakibin 10 kişi kalmış olması bu skorda etkili oldu. O yüzden bu galibiyeti çok ta abartmamak lazım. Ne geçen hafta Ümraniye beraberliği sonrası dünyanın sonu gelmişti, ne de bu galibiyetin ardından her şey güllük gülistanlık oldu. Demek ki hepimize düşen görev biraz daha sakin kalmayı becerebilmek. Öyle ya da böyle üst seviye bir hoca getirdik. Onun da ligimizi, ülkemizi tanırken hata yapma hakkı var. Muhakkak Ümraniye maçından o da ders çıkartmıştır kendine. Bırakalım bildiği şekilde bu takımı geliştirmeye, daha üst seviyeye çıkartsın hoca.

Bugün Ferdi ve Osai tam büyük takım beki gibiydiler, her atakta vardılar. Zayc en başta belirttiğim gibi gizli kahraman. Emre Mor ele avuca sığmazken Lincoln de pas trafiğinde kusursuz oynadı. King bu maçla lige merhaba demiş oldu. Valencia ise buldozer gibi, çok kuvvetli, çok yıpratıcı,2 golü de çok güzeldi. Arda’ya gelince pırlantamızın ışıldamaya devam ettiğini görmek çok güzel.

Bir de seyirci konusuna değinmek istiyorum. %5 deplasman tribünü detayına esneklik geldi, Kasımpaşa geçmişe oranla daha fazla Fenerbahçe taraftarına izin verdi. Hep değindiğim bir konuydu bu. Fena mı oldu? Kasımpaşa para kazandı. Tribünler daha renkliydi. Fenerbahçe deplasman tribünü şov yaptı. Atmosfer güzelleşti. Kötü olan neydi peki ? Daha fazla taraftarı aynı miktarda turnikeden almaya kalkınca izdiham çıktı. Coplar, biber gazları, sıkışıklık derken insanlar zarar gördü. Bunlara dikkat etmek lazım. Umarım stat yönetimi/güvenlik tarafında da zamanla taşlar yerine oturur.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular