https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TARAFTAR GELDİ, SIRA TAKIMDA..

Okunması Gerekenler

Taraftar geldi, sıra takımda..

Dünkü maçta taraftar eskisi gibi geldi. Bastı, titretti ve kazanması için herşeyi denedi. Bu çok iyi gelişme. Şimdi takımın oraya gelmesi.. Bunun içinde zamana ihtiyaç var. Benfica’ya elenince yine klişeler başladı:

 

“Aykut hoca olsa Benfica’yı elerdi”

– Vardar’a elinirken takımın başında kim vardı?

 

“Fatih hoca Ayew’i yaşı ve maliyeti yüzünden veto etmişti, sonra Fener aldı”

Adam 28 yaşında..

 

“Ben maçları izleyince, Fener kesin eler demiştim”

Demek ki gol olur sadece Türkiye liglerinde işe yarıyor.

 

“Ben çok hızlı başlayacağımızı sanıyorum. Rölantide oynadılar. Cocu gözünde büyütmüş.”

 

200 küsür milyon dolarlık takım, hızlı ve kuvvetli.

 

Geçen seneki kadroyu aynen korumak büyük hata. Bu adamlar bu maçta işe yaramayacaksa ne zaman işe yarayacak. bu adamların hem taraftarla hemde kendi kafalarında takıntı var. Saçma insanların ağzında sakız oldular.. Satın kurtulun.

 

Guilano:. Guilano, ne 10 numara ne 8 numara.. Satın gitsin. Olmuyor işte

Valbuena: Olmuyor işte. Bu oyunla bizde olmuyor. Fatih Terim istiyormuş (!) verelim.

Neustädter: Hemen yolla. Bu kadar yumuşak defans olur mu?

Dirar: Sarı saçlarından o sorumlu.. Direkt bye.

Isla: Gökhan’dan sonra olmaz. Şener oynasın, hata yapsın hiç yoktan bizim çocuk diyelim.

 

Bunlardan kurtulmak şart. Yoksa sakız muhabbeti. Tüm maç boyunca Elif var Fenerbahçe’de ama karşıda kaç Elif var kadar doğru bir cümle yok. Eskinin Sakarya operasyonu gibi bir operasyon ile sert değişiklik şart. Bırakalım savruk Alper’i sevelim yine, Aatıf’ı sevmek yerine. Ama kurtulun bu ruhsuzlardan. Takılmayın basına 2 ay yazarlar. Diego kendi ekseninde dönmekten Mevlevi olacaktı, gitti, 2 ay Diego neler yapıyor yazdılar. Bitti.

Kabul etmek lazım, bazı oyuncular teknik direktöre uymaz veya oluruna bakar yıllarını geçirir. Biz Ali Başkan’dan “oluruna iş yapmama” garantisi aldık mı, aldık. O zaman nasıl derler “cut like a knife”, kes gitsin. Kaç senedir şampiyon olmamışsın, aynı kadro ile başkan ve teknik direktör değişti diye aynı adamların değişmesini beklemek çok bize göre. 2015’den beri Benfica’yı yöneten Vitoria’nın takım üzerindeki gücünü, kaç aydır takımın başında olan Cocu’dan beklemek, alacakaranlık açılış sahnesi gibi.

 

Biz Fenerliler kahramanlık hikayelerini sevmeyi bırakmalıyız. Bırakalım akıl yönetsin. Moral bozmaya gerek yok. UEFA kupasına daha uygunuz. Seneye şampiyonlar ligi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular