https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TARABYA’DA BİZİM UŞAKLAR, ETİLER’DE….. 9 MAYIS İSTANBUL

Okunması Gerekenler

1.AYAK… Başlıkta da yazdığım gibi, bir dönem ettiği bu sözle ortalığı bayağı sallayan türkücü İsmail Türüt’ün at sahipliği ve merakı da bilinir. Meşhur Delfina‘sıyla önemli koşular kazanmıştır. İşte onun yavrusu 11 no’lu TÜRÜTCAN ilk startına rağmen bugün için BAŞLANGIÇ koşusunda benim favorim!

Thecelo yavrusu ve S.Kaya faktörlü MAGİC MOMENT rakip olup, iç start avantajıyla SUCCESS, SANTİNO ve LEPANTO sırasıyla değerlendirilebilir.

2.AYAK...Yavaş yavaş istediği formu bulan STEP BY STEP ile geçen pazar potoda DON DESTELLO‘ya avlanan DISTANT RISING arasındaki mücadele BAKIRKÖY Kaymakamlığı koşusunun galibini belirler!

3.AYAK…İstanbul‘da yağmurun hafifte yağmasıyla çimin yumuşaması RAST‘ı ön plana çıkartıyor ve benim bugün için sizlere favori olarak önereceğim attır.

Bu hipodromda ne yapacağı belli olmayan kalite KENANACO ile son sprintini iyi atabilirse HASANŞAH rakipleri olup, koşunun tatlı sürprizi YOLBULAN‘dan gelebilir.

4.AYAK…Bu sezonda taylar yine birbirlerine yakın gözüküyor. Henüz bir ONURKAAN,TURBO ya da KAFKASLI izlenimi edinemedim! O yüzden de bu ayağın kapatılması taraftarıyım.

Ama yine de birşeyler söyle derseniz BABASEYFİ İLE DÖKERBEY başta düşündüklerim.

5.AYAK…Merhum DİNÇER CEBECİ adına düzenlenen 2100 çim pistteki bu koşu aslında GAZİ için ilk ciddi prova da sayılabilir! İstim üstünde ki KARABEKMEZ kazanamazsa bu ayak altılıyı para yapar.

Benim çok yakın bir dostumdan duyduğum, Karabekmez‘i yıkacaksan SELAHİTTİNBEY‘i atlama şeklinde!

CAMPİO,NOGAY TUĞ ve YAVUZSEL de sırasıyla şans verdiklerim..

6.AYAK…Günün en zor görünen koşusunda ben sizlere bir kolaylık yaparak ,son yarışında çok beğendiğim 10 nolu LİTHİUM‘u banko olarak öneriyorum.

Rakip arayanlara TÜRÜTCAN ve KARABEKMEZ‘i tek giricekseniz kapatın derim.

HEPİNİZE BOL ŞANS…

NORMAL ALTILI………

GENİŞ ALTILI……..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular