https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SUSIE WOLFF’DAN F1’DE 22 SENE SONRA GELEN 20 DAKİKALIK TARİH!

Okunması Gerekenler

didem soykut22 yıllık bir aranın ardından Formula 1’de sahne alan ilk kadın pilot olan Susie WOLFF, bu başarısı ile tarihe geçti ancak bu heyecanı talihsiz bir şekilde kısa sürdü!

6 Temmuz’da düzenlenecek İngiltere Grand Prix’nin antrenman türü kapsamında geçtiğimiz gün piste çıkan Mercedes pilotu Susie Wolff, yalnızca 4 tur atmasının ardından aracında yaşadığı yağ basıncı sebebiyle antrenman türünü yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Mekanik problemlerden dolayı, yaşadığı talihsiz aksilik sebebiyle yalnızca 20 dakika pistte kalabilen Wolff, her şeye rağmen . 1992’de üç yarış haftasonunda yer alan GIOVANNA AMATI’den beri  Formula 1’e adım atan İLK KADIN PİLOT oldu.

32 yaşındaki İskoç sürücü, HEMEN HERKES biliyordur ama biz yine de hatırlatalım, Mercedes’in  en üst düzey yöneticilerden Avusturyalı Toto WOLFF’un eşi!

ARABA YARIŞLARI ve kadın deyince aklımıza ilk gelen isim tabii ki DANICA PATRICK ama onun şöhreti sürücülüğü kadar, hatta belki daha da fazla BECHKAMVARİ rating’inden kaynaklanıyor.

Bakalım SUSIE WOLFF olsun, arkasında gelen ve F1’de 3-4 sene içinde  yarışacağına kesin gözüyle bakılan Indy Car Pilotu İsviçreli SIMONA DE SILVESTRO  olsun, F1’de kalıcı olup, FORMULA  tarihine geçecek başarıları elde edebilecekler mi?

didem.soykut@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular