https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

STEPH CURRY ve BİLİNMEYENLERİ

Okunması Gerekenler

Ne Zaman ve Nerede Doğdu ?

14 Mart 1988, Akron/Ohio

Liseyi Nerde Okudu ?

Charlotte Christian
(Charlotte, North Carolina)

curry davidsonOkuduğu Kolej ?

Davidson / Kuzey Karolina

Kaç Kardeşi Var ?

Ailenin en büyük çocuğu. Seth diye kendisi gibi basketbolu bir erkek kardeşi (Sacramento Kings forması giyiyor) ve şu an Elon Üniversitesinde voleybol oynayan Sydel adında bir kız kardeşi var.

Babası ile Burger King Reklamı

Daha 10 yaşındayken kameralarla tanışan küçük Curry, zamanın meşhur basketbolcularından babası ile Burger King reklamında yer almış ve bu onun ilk profesyonel tecrübesi…

Golf mü Basketbol mu ?

Herkes onu çok iyi bir basketbol oyuncusu olarak biliyor ama gençlik yıllarında Golf’de de EN AZ basketbol kadar başarılıymış. Hatta Kolej yıllarında hangi spor dalında daha iyiydi sorusunun net bir cevabı yok !

Kilisede Başlayan Ask

Bugünkü eşi Ayesha Alexander ile 15 yaşındayken kilisede tanışmışlar.

curry esiİlk İsmi Ne ?

Steph Curry’nin tam adı II. Wardell Stephen Curry. Babası eski basketbolcu Dell Curry, onun ikinci adını kısaltarak yani Steph diye ona sesleniyordu. Bu yüzden o da Wardell ismini değil Stephen’i kullanıyor.

Babası da NBA Efsanesi

Dell Curry 5 ayrı takımda ‘ Jazz-Cavaliers-Hornets-Bucks-Raptors’ tam 16 senelik kariyeri olan ve toplamda 10.000+ sayı barajını geçmiş bir NBA oyuncusu.
Özellikle 10 senesini geçirdiği Hornets yıllarında, 9839 sayıyla kulüp tarihinin en çok sayı atan ismiydi.

Sadece Babası Değil Annesi de Sporcu

Annesi Sonya, Kolej yıllarında bir voleybol yıldızıydı. Virgina Tech yıllarında çok başarılı bir grafik çizen Sonya, lise yıllarında da Ratford’da basketbol oynamış ve eyalet şampiyonlukları kazanmıştı.

Kaç Çocuğu Var ?

Riley ve Ryan adında iki kız çocuğu var.

Kolej İstatistikleri

Davidson Koleji’nde iken 25.3 sayı, 4.5 ribaunt ve 3.7 asist ortalamalarını yakalayarak kolejde ilk senesinde en fazla sayı atan ikinci oyuncu olmuştu (birinci ise 2007 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen Kevin Durant).

curry forma30 Numaranın Anlamı

Babası Dell Curry de kariyeri boyunca 30 numaralı formayı giymişti. Onun kendisine emaneti gibi düşünüyor ve basketbolu bırakana dek başka bir numara giymeyeceğini söylüyor.

Madalyalar

Splash Brothers’ınların büyüğünün iki altın madalyası var ve ikisi de Amerika Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda kazandığı madalyalar. İlkini hepimizin bildiği gibi ülkemizde gerçekleşen 2010 Dünya Kupası’nda, diğer madalya ise 2 yaz önceki 2014 Dünya Kupası’nda İspanya’da kazandı.

En sevdiği aktör

Denzel Washington

En sevdiği film

A Walk to Remember

Fobisi

Yılan

Yakın arkadaşları arasındaki lakabı

Wardell (ilk ismi)

curry 18Tuttuğu Futbol Takımı

Carolina Panthers

En sevdiği abur cubur

Şeker

En Sevdiği Tatlı

Key Lime Pie

Küçükken hayranı olduğu basketbolcu

Muggsy Bogues

En beğendiği aktrist

Bu soruya cevabı çok ilginç çünkü 1 tek kişi yok. Soranlara Sandra Roberts diyor ( Sandra Bullock ile Julia Roberts karışımı )

İdolü olan Sporcu

Kuzey İrlandalı ünlü golfçü Rory Mcİlroy

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular