https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

STANLEY CUP FİNALİ

Okunması Gerekenler

OZKAN TEMURLA Kings, Doğu ve Batı şampiyonlarının çekiştiği seride,  5. Roundun ikinci uzatma dakikalarında Alec Martinez’in attığı golle,  spor ödülleri arasında otoriteler tarafından kazanılması en güç olarak gösterilen LORD STANLEY KUPASINI son üç yılda 2.kez  almayı başardı.

Sezon başında tüm otoritelerin LA Kings ‘i  kupa için en şanslı aday olarak göstermeleri onların işini hiç de kolay kılmadı. Tüm zamanların en komple takımı olarak gösterilen Kings, çoğu zaman zorlansa da, uzatmalara kadar gidilse de alehlerine olan sonucu kabullenmeme ve kazanma hırsıyla serilerde oynadıkları 26 maç sonrası hakkettikleri kupayı  çok zorlansalar da almayı başardılar.

los angeles kingsLA Kings  için hiçbirşeyin kolay ve çabuk olmadığı bir play off sezonunun son maçının da ikinci uzatma devresinde atılan golle kazanılması  kimseyi şaşırtmış olmamalı. 26 maçla NH rekorunu egale ettikleri serinin finalinde  evlerinde New York’a karşı  oynadıkları 3 maçı da uzatma periodlarında kazanmaları  bu alışkanlıklarının bir devamı olsa gerek.

New York Rangers için tam bir hayal kırıklığıyla geçen bir final oldu. Los Angeles’ta oynadıkları 3 maçı da uzatma periodlarında kaybettiler. Her üç maçın uzatmalarında yakaladıkları şansları ya direkleri ya da kaleci Quick ‘i geçemeyerek değerlendiremediler. Bu büyük hayal kırıklığının önümüzdeki sezon takım üzerinde ne gibi etki yapacağını hep birlikte göreceğiz.

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular