https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SON-PARATOR !!

Okunması Gerekenler

brunoŞu koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nde bir tane tam bağımsız kurum gösteremezsiniz bana, Cumhurbaşkanlığı makamı dahil, tabii ki milli takımlar hocalığı makamı da dahil. “Adanalıyah, Allahın adamıyah” triplerine aldanmayın Terim’in, bir kaç oyuncuyu mecburen almak zorunda kalmıştır milli takıma, bir kaç oyuncuyu da istediği halde alamamıştır muhtemelen, erkekliği sökmez yani. Bu işler bu ülkede böyle de ondan.

TUR ISP 2Mesela paralelci Enes’i milli takıma davet edecek hoca anasından doğmadı henüz. Şunu niye aldın, bunu niye almadın muhabbeti yapmak istemiyorum o yüzden ama kadro mühendisliğini eleştiriyorum Fatih Terim’in ve kendisini çok formsuz bulduğumu söylemem lazım.. Ozan’ın önüne 4 tane 10 numara özellikli adam koyarsan ki; Ozan ve Arda kendi takımlarında yedek, bu orta saha bu seviyede defansif olarak yumuşak kalır ve sürekli yana oynar. Nitekim de öyle oldu. En azından bir kanatta dikine oynayabilen bir oyuncuyla başlamak lazım maçlara. Süratli oyuncuları hamle oyuncusu şeklinde ikinci yarı oyuna almak gibi de bir Zırva var, katılmıyorum. İlk golü rakip atar atmaz geriye çekiliyor ve hızlı oyuncuların dar alanda elinde patlıyor.. “Ben Fatih Terim’im arkadaş, ben asla hata yapmam, odunu sahaya sürerim, oyna lan derim, oynar” diye bir mantık yok, İspanya maçına aynı 11’le başlamanın hele, hiç anlamı yok. Barça’yı da İspanyol milli takımını yıkanlara bak, defans arkasına hızlı adam kaçırarak başarabiliyorlar bu işi zira topu zor görüyorsun. Burak tercihi doğru ama yetmez..

TUR ISP 5İspanya bildiğimiz gibi başladı, ayağa paslarla oyuna hükmetti. Dünyanın en iyi 5 sağ bekinden biri Gökhan’ın tarafını koridor yaptı, 30 dakikada ciddi olarak 3-4 kere kalemizi yokladı, 31’de de Morata ile golü buldu. Soldan getirdiler, Topal gelen ortada biraz önde kaldı ve Morata kolayca golü buldu kafayla.. 5 dakika sonra da defans arkasına atılan yüksek topu Topal sektirdi ve Nolito ile kolay bir ikinci gol buldu İspanya. Taa Hırvat maçınin ikinci yarısında Topal orta sahaya alınıp, Semih geri dörtlüye monte edilmeliydi bana göre. Defansta yaptığı hatadan ziyade orta saha sertliği için bu hamle lazımdı. İlk yarıda ne yaptık ? Yanlış tercihle biten bir kontratak var. Başka bir şey yok. Yetenekli 10 numaralarımız kayıp düştüler, iki pas yapamadılar, nadiren gelişen ataklarımızda ileride çoğalamadık, savunmada ise göbeği tıkadık ama savunmamız hareketsiz kaldı, kanatlardan bol bol adam kaçırdık..

TUR ISP 3İkinci yarıya imparator Hakan-Nuri değişikliği ile başladı. Hakan yüzünden oynayamıyoruz demek ki ? 47.dakikada İspanya halı sahalara özgü seri paslaşmalar neticesinde Morata ile 3’ü buldu, turnuvanın bir maçta en çok gol yiyen takım unvanını da aldık çok şükür.. İmparator neden milli takımda olduğunu anlayamadığım Olcay’ı, Oğuzhan la değiştirdi, Volkan ve Emre Mor dururken. Dağılan milli takımda taraftar faturayı Arda’ya kesti, sanki hocanın alnına silah dayayıp zorla oynatıyor kendini. Böylesi bir turnuvada kendi taraftarı tarafından protesto edilen başka bir oyuncu var mıydı, ben de merak ettim.. Bu sadece kötü oyun için yapılmış bir protesto değil, Arda bunu sportif bir protesto olarak algılamasın; şımarık, ukala reklam yıldızı, dünya starı edalarının yarattığı sevimsizlik de etkili.

TUR ISP 1İmparatore en son Selçuk-Yunus değişikliğine giderek oynattığı dört 10 numaradan 3’ünü oyundan alarak kendiyle bir kez daha çelişti. Goethe-Bala direkt katıldığımız Euro 2016’nın en kötü takımı biziz. Kadro mühendisligini yapamayan yüksek maaşlı PARATOR rezaletin baş sorumlusudur.. Gol dahi atamadan döneriz buradan. İspanya topu çevirir, çevirir orta sahada, sonra kenardan içeri adam kaçırır, hiç mi seyretmedin ayol ? Hırvat maçından hiç mi ders almadın Adanalı ? Tek zaafı defansının arkasına kaçan pır pır oyuncular olan İspanya maçında Emre ve Volkan’dan biri nasıl oynamaz sinirli çocuk? Kendimizi dev aynasında görmekten vazgeçelim. Caner, Gökhan ve Oğuzhan..

Yere göğe sığdıramadığımız, ligimizin 3 starı Avrupa’nın kalbur üstü diyebileceğimiz oyuncuları yalnızca. Volkan turnuvanın en kötü kalecisi. Forvetlerimiz de turnuvanın en formsuz ikilisi.. Neydi o meşhur karikatür ? Fakat iyi yedik, valla ne yedik, güzel yedik valla?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular