https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SÖKE SÖKE

Okunması Gerekenler

Biz bu filmi çok gördük. Gördük ama çok sıkıldık artık. Yorulduk, yıprandık, gerildik. Kolay değil bunu kaldırmak. Bizim için de değil, yonetim, futbolcular ve teknik kadro için de. Bu gerginliklerle, algı oyunlarıyla baş etmek zorunda kalmamamız lazım. Çıkıp topumuzu oynayalım, hakediyorsak kazanalım, yoksa kazanmayalım. Ama bir türlü olmuyor bu Türkiye’de. Hem rakibe hem de düzene karşı mücadele etmek zorunda kalıyorsun. Bu büyük bir haksızlık ama Fenerbahçe olarak bir türlü çıkamıyoruz bu girdabın içinden.

Her şeye rağmen bu önemli maçta, ortalık yangın yeri iken, geldik takımımızı desteklemeye Alanya’ya. Hoca sürpriz bir kadroyla çıktı. Arao -İsmail göbeği acaba ne yapar derken bir de şok golle geri düştük. Rakip te iyice kapanınca bu ikili üretmekte zorlandı. Cok yavaş paslaştık. Rakip defansın dengesini bozamadık.

Neyse ki hoca inat etmedi. İkinci yarı yaptığı değişiklikler sahaya çok olumlu yansıdı. Zayc pas kalitesini artırdı, Emre adam eksiltti. King defans arkası koşularla rakibi yıprattı. Diğer zorunlu değişiklik Osai de ciddi katkı verdi. Ancak takım olarak ikinci devre sahaya karakter koyduk. Ferdi, Rossi, Valencia hepsi çok iyi savaştılar, tempoyu artırdılar. Sonuçta çocuklar hakedilmiş bir galibiyet aldılar.

Tabii ofsayt pozisyonları çok konuşuldu. Ben hep aynı şeyi söylüyorum. Bu işler manipulasyona çok açık. 1 salise ileri geri oynatırsın görüntüyü, ikisinde de top ayaktan çıkıyor görünür , birinde ofsayttır diğerinde değildir. O yüzden ben verilen kararlara güvenmiyorum. Hele hele Rıdvan Hoca’nın “4 tane hakem var, raporlarla şike yaptıkları sabit” demesine rağmen federasyonun hiç bir şey yapmadığı bir ortamda bu ligin adil olabileceğine inanmıyorum. Bugün de 2.penaltımızı Mete Kalkavan’ın hemen vermemesinin hiç bir açıklaması yok. Bu kadar net ve gözünün önündeki bir pozisyonu süzememesi mümkün değil.

Neyse ki ona rağmen 3 puanı aldık ve Galatasaray’a yaklaştık. Resmen “söke söke” aldık maçı. Çok yıprandık. Yine sakatlar verdik. Ancak ben bu galibiyetin takım ruhuna büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bugün lige yeniden başladık. Bundan sonra sahada daha da çok savaşan bir Fenerbahçe görmeyi umuyorum.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular