https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SOKAR YANİ ÇARPAN BALIĞI..

Okunması Gerekenler

tolga tufekcioglu2Ligin 12.haftasının en önemli maçında lider Beşiktaşımız ev sahibi ünvanıyla çıktığı Konya’da, 35 bin taraftarının verdiği muhteşem destek ile son haftaların formda ve çıkıştaki takımı Trabzonspor’u 3-0 yenerek liderliğini devam ettirdi.

DEMBA BA TRABZON GOLMaça ilk düdüğüyle birlikte o alışa gelmiş futbolunu yani önde rakibine basan,oyunu kurmasına müsade etmeyen ve hızlı paslaşmalar ile rakip kaleye gitme özelliğini ortaya koyan Beşiktaşımız, önce Veli’nin muhteşem golüyle 1-0’ı ve ardından Olcay’ın asisti ve Demba Ba’nın klas dokunuşuyla 2-0’ı yakaladı ve soyunma odasına iki farklı üstünlükle bitti

Maçın 2.yarısına sakatlanan Demba Ba’nın yerine Mustafa Pektemek ile başlayan Beşiktaşımız Gökhan Töre, Sosa ve Olcay ile yakaladığı bir çok pozisyondan yararlanamazken, maçı izleyen tüm Beşiktaşlılar 3.golün atılması konusunda hem fikirdiler..

CENK TOSUN GOLNasıl olmasınlar? Haftalardır oynadığı muhteşem futbolunu yaptığı bir anlık hatalar sonucu o dakikaya kadar sahada olmayan rakiplerini oyunu ortak etmesiyle bunu bir kompleks haline getiren ve taraftarını hop oturup hop kaldıran takımdır Beşiktaş!

Maçın son çeyreğinde ise talihsiz bir pozisyon sonucu sakatlanan ve sahayı ambulans ile terkeden Mustafa’nın yerine Cenk Tosun oyuna dahil oldu.

Sahanın her bölümünde rakibine gücünü hissettiren ve oyunu domine Beşiktaşımız, Cenk Tosun ile 3.golü bularak rakibine tek bir pozisyon bile vermeden görkemli bir galibiyete imza attı.

Stada gelen 35bin Beşiktaşlının yarattığı atmosfer, oynanan muhteşem futbol, 3 gol ile kazanılan 3 puan ve renklilerin kazandığı bir haftada fire vermeden sürdürülen liderlik gerçekten keyif verici..

Teşekkürler BeşiktAŞK…Geçmiş olsun Mustafa PEKTEMEK!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

tolga.tufekcioglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular