https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SIRAT KÖPRÜSÜ

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4Normal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

ALEN OSEPYANBu haftaya Galatasaray Liv Hospital maçı ile başlayalım..Türkiye Liginde süpriz olmayan bir Banvit mağlubiyeti sonrası bu cuma bence Avrupa tarihindeki en önemli maçlarından birine çıkıyor sarı-kırmızılılar..

İstanbul’a 0-2 ile gelen ve olası bir mağlubiyet halinde 0-3’le direnci kırılacak Kuban son saniye basketiğle hayata dönmüş ve belki de sezonun en kritik galibiyetini almıştı. Olur da temsilcimiz F8 vizesi alamazsa bunun da nedeni cuma günkü değil, 63-62 kaybedilen  16 Ocaktaki bu karşılaşma olacak!.

Şansı ne sorusuna çok demeyi istedim ama kantarda ağır basan taraf maalesef ev sahibi Rus ekibi!. Kendi sahasında grubun üç büyüklerinden Maccabi galibiyeti ile ekstra bir puan kazanan Kuban için de bizim için de ‘do or die game’ desek yeridir!.

Biraz incelersek bizim için en büyük avantaj da dezavantaj da bence aynı!. Cevabı Marcus Williams. Çünkü bu çete mensubu mancınıkçı dostumuzun günü gününü tutmaz. İyi olursa kaçacak delik ara kötü olursa da karşı taraf için tadından yenmez..

Kadrolarında o kadar kaliteli isimler var ki, 13.3 sayı ortalaması ile oynayan Derrick Brown ve  Hirvat Kranuslav Simon  başta olmak üzere, gününde bir Kalnietis ve ismini en sona koymamıza rağmen adamı fena yapacak cinsten Hendrix!.

Banvit deplasmanı ile birlikte son 7 haftada bir torba dolusu mağlubiyet alan GS’da işler iyi gitmiyor. Görünen o ki eve ekmek getirme görevi yine aile babası Carlos Arroyo’ya kalmış durumda. Bence Ergin Ataman 2.silah olarak Furkan Aldemir ve Bonsu üzerinden, yani içerden öldürücü setler çizip rakibin dengesini bozmak zorunda.

İyi tarafından bakarsak Anadolu Efes’ten sadece 1 fazla galibiyet alabilmiş olmalarına rağmen bu maçı kazanırlarsa  4.olup gruptan çıkmak için büyük avantaj sağlayacaklar.

Ha gayret diyoruz ve şansımız çok olmasa da Krasnodar’dan bir galibiyet bekliyoruz..

Gelelim FB Ülker’e.. 4 galibiyetleri var ve üst üste 3 hedef maçı oynayacaklar. Galibiyet olmazsa olmazları ama İspanya’da 3 periyot kafa kafaya gitmesine rağmen son dakikalarda sürklase olup 14 sayı farkla kaybettikleri için, olası bir ikili üçlü averaj durumunda geride kalmamak adına 15 sayılık fark ana hedef olmalı!.

Dikkat diyeceğimiz ilk isim ilk maçta bize hiç acımadan 24 sayı atan Dragic!. Onu kitlemek şart ve her maç katkı veren 30 yaş üstü Caner Medley -Vazquez ikilisini de.. Earl Calloway ise geçen seneki performasından uzak ve umarız bu hafta da öyle devam eder. Olin Edirne ve Banvit’te ellerimizde büyüttüğümüz Vladimir Stimac iyi bir takım oyuncusu olsa da çılgınlık yapabilecek kalitede bir isim değil!.
Kısaca iş 5 haftadır suskun olan ama Efes maçında yine sazı eline alıp 24 sayı bulan Zoran Dragic’i kitleyip rakibin saha içi organizasyonunu bozmaktan geçiyor.

Fenerbahçe için 2 ile 7.lik arası her pozisyon açık olduğu için gruptaki akibeti havuz probleminden beter.. Malaga sonrasi Pao ve Milano ile oynayacaklar ve bu  3 maçın en az 2’sini kazanmak zorundalar hatta bu bile yetmeyebilir..

Maçlar bittiğinde kesinlikle ikili hatta belki de üçlü averaja kalacak takımlar olacak, bunun için alınan her galibiyet kadar atılan her sayının bile önemi çok büyük!.

Ve Anadolu Efes.. Matematiksel olarak şansları sürüyor ama bence kafa olarak kontağı kapatmış durumdalar. Belki alacağı 1-2 galibiyet ile Fenerbahçe’ye yardım etmiş olurlar ama gruptan çıkma şansları bence yok!.

Yunan devi Panathinaikos ile oynayacaklar ve Atina temsilcisi için de olmazsa olmaz maç periyoduna girildi. Maça ölümüne asılacaklarını düşünüyorum.

Coach Pedulakis’i kovan ve bizim jenerasyonun en sevdiğim oyuncularından Fragiskos Alvertis ile devam kararı alan Pao karşısında Yunan basketbolunu iyi tanıyan ama bizim ‘et mi balık mı’ olduğuna hala karar veremediğimiz Vangelis Angelou bu maçta hünerini bir gösterse artık..

Anadolu Efes bu maçı kaybederse bence gruba tamamen havlu atacak ve bundan sonra galibiyet bile alması çok zor hal alacak..

Perşembe akşamı Fenerbahce Ülker,  cuma günü de diğer iki temsilcimiz Galatasary Liv Hospital ile Anadolu Efes’e başarılar diliyoruz.. Umarız basketbol şansı da yanlarında olur ve artık hata affetmeyecek son düzlüğe girdiğimiz bu periyodda haftayı arzuladığımız skorlarla kapatmayı başarırlar.

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular