https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SIRADAKİ KİM?

Okunması Gerekenler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde...

BURAK BELGENÖzellikle 21.yüzyıl özelinde amatör şubelere baktığımızda; erkek basketbol dendiğinde Anadolu Efes, erkek voleybol dendiğinde; Arkas-Ziraat ve Halkbank, kadın voleybol dendiğinde Eczacıbaşı ve Vakıfbank akla gelir ve de hepsinde yani “SADECE hepsinde” olan, bir de Fenerbahçe!

 

Kadın basketbol dendiğinde ise son senelerde Yakındoğu akla gelirdi. Gelirdi diye di’li geçmiş zaman olarak yazdım çünkü bir anda türeyip, yine bir anda yok olmaya karar veren bu güzide kulübümüz, dün itibarıyla “Game Over” dedi yaptığı resmi açıklamayla..

 

Peki niye kuruldular ve niye kapanıyorlar? “Sistem neden her branşta Fenerbahçe karşısına bir rakip çıkartıyor” üzerinde saatlerce konuşsak sonuca varabilir miyiz muamma.. Ama “Fenerli-Fenersiz, Fenerbahçe ve Diğerleri, Yeter ki Fener Olmasın” gibi Kurandan ayet misali içimize yerleşmiş bu sözler nedeniyle nedense hiç mi hiç şaşırtmıyor bizleri..

 

Ana hedefleri altyapı, oyuncu yetiştirmek, Türk Sporuna uzun vadeli hizmet etmek mi yoksa Fenerbahçe’den oyuncu kopartmak ve onları baltalamak mı, ya da başa güreşen başka takım olmadığından hep FB’nin karşısına çıkıyorlarmış gibi mi gözüküyor sorusunun cevabı kimdedir acaba!! Bizim gibi cahilleri de aydınlatsalar keşke..

 

Bu 2 senede; altyapıdan yetişen ve pamuklara sarılıp ilerde çok büyük oyuncu olacak diye düşünülen Olcay Çakır başta, yabancı sınırı olan ülkemizde çok daha büyük önem arzeden devşirme oyuncu statüsündeki Hollingsworth ve Sandrine Gruda ile geçen sene final serisi son maçı öncesi anlaştığı dedikoduları çıkan ama “yemin billah edilip, valla alakamız yok” diye açıklama yapıp, U dönüşü ile 1 ay sonra kadrolarına katılan Lavender akışı takip eden diğer isimler..

Altyapıdan çıkmış bir başka oyuncu Cansu Köksal ve 2 sene önce yine Fenerbahçe forması giyen Gökçe Doğan’ı, direkt oraya geçmedikleri için yazmadım bile!.

 

Ama bir anda yaratılan bir oluşumun bitişi de bir anda oluyor işte böyle.. Coach’unun daha 24 saat öncesinde “seneye de Euroleague’deyiz, Süper Kupa’da oynayacağız, başarılarımız devam edecek” sözleri daha kurumadan!

 

Bugün resmi olarak da diyorlar ki; “biz zaten sezon ortası karar almıştık kapatacağız” diye.. Adama sormazlar mı peki? Ya Euroleague şampiyonu olsaydın ya da ligi şampiyon bitirsen ne yapacaktın diye.

 

Bu arada başkanlarının da kendi deyimiyle “herkesten koyu” bir FB’li olması da başka bir hikaye..

 

Sonuçta ne oldu? Geldikleri gibi gittiler ama Fenerbahçe yerinde duruyor.. Zaten sorun o. Geldikleri gibi gidenler ile ilelebet orda durup, o sularda sonsuza dek yüzecek Fenerbahçe’nin sportif kavgasıdır bu.

40-50 senelik tarihleri olan ve ülkemizde onlarca sporcu yetiştirip, bu sporları belki de sevdiren ilk kıvılcım Efes-Eczacı ikilisini diğerleri ile bir tutmak gaddarlık olur notunu da ekleyelim ama ya diğerleri?

Yine de gönül ister ki; her şubede müessese, halkın vergisiyle oluşturulan belediye kulüpleri değil, ezeli rakipler Galatasaray ve Beşiktaş olsun. 4 Amatör Şubede de (milyon dolarların döndüğü bu endüstride artık ne kadar amatörlüğü kaldıysa) bu 3 büyük kulüp şampiyonluk mücadelesi versin, final maçlarında sadece ordan burdan fabrikalardan toplanan seyirciler ya da eş dost değil de 10binler, TV karşısında milyonlar olsun.!

 

Fazla uzatmadan; seneye ne mi olur? Doların motora bağlamış uçuşu yüzünden belki hemen değil ama göreceksiniz, sistem en geç “ekonomi patlamazsa” 2-3 sene içinde sarı lacivertlilere başka bir dişli rakip çıkartacaktır Kadın Basketbolunda da.. Ben de burdayım sizler de, yazı da..

Bekleyelim görelim. Bakalım kim haklı çıkacak ?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: burak.belgen@abcspor.com

twitter: @BurakBelgen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele budu fıkırdayıp pişsin kazanda..Sonra biraz...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde çok çok etkiliydi. Etebo ortasahada...

KESKİN VİRAJ

Keskin Viraj Ben kendimi bildim bileli, biz Fenerbahçelileri için hep bir kesin viraj vardır. Biz o keskin virajları da genelde hiç alamayız. Pazar günü oynanacak...

MAKYAJ DÖKÜLDÜ

MAKYAJ DÖKÜLDÜ Anadolu Efes karşısına çıkana kadar on galibiyet ard arda kazanılarak gelindi ve gerçekten kadro kalitesini aşan işler yapıldı. Nando ve Jan’ın performanslarını tamamlayan...

Benzer Konular